Strona główna Wydarzenia Uczniowie reklamy na Kongresie małych i średnich przedsiębiorstw

Uczniowie reklamy na Kongresie małych i średnich przedsiębiorstw

781

W dniu 12.10.2015r. udaliśmy się z klasą 3TIR i 4TIR wraz z opiekunkami na V Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw do Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach. Organizatorem była Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach. Po przybyciu na miejsce mogliśmy zaobserwować początek wizualizacji. Znajdowały się tam diapazony,balony reklamowe, na których zamieszczono nazwy,loga współorganizatorów Kongresu oraz flagi Unii Europejskiej. Po wejściu do środka
zostaliśmy poinformowani, aby zarejestrować się na danym stanowisku. Znajdowały się tam cztery stanowiska przeznaczone dla wybranych grup osób takich jak: uczestnicy,media oraz stanowisko VIP. Po rejestracji każdy uczestnik otrzymał identyfikator, który
był wymagany,aby uczestniczyć w Kongresie a także startpack-i w postaci torby z logiem oraz napisem V Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw. W środku torby reklamowej mogliśmy znaleźć:program,brulion,długopisy oraz ulotki organizatora oraz współorganizatorów Kongresu. Na początku udaliśmy się do sali głównej, na której znajdowały się Targi Usług i
Produktów dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw BIZNES EXPO. Uczestnicy mogli odnaleźć tam tzw. targową wyspę wiedzy gdzie znajdowali się doradcy i praktycy z różnych dziedzin udzielający bezpłatnych porad w zakresie:doradztwa finansowego, podatkowego, prawnego, rachunkowego,coaching-u oraz funduszy europejskich czyli nowych możliwościach pozyskania. Znajdowała się tam także tzw. wyspa dla studenta tworzona z organizacjami studenckimi i światem biznesu jako:płaszczyzna prezentacji ofert pracy, stażu i praktyk,cykl otwartych, certyfikowanych szkoleń,strefa doradcza oraz speed interview – szybki wywiad rekrutacyjny. Odbywały się tam także warsztaty tematyczne dla wystawców i odwiedzających w formie turnieju strategicznej gry biznesowej połączony z nauką przedsiębiorczości oraz otwarte prezentacje produktowe wystawców. O godzinie 9.45 odbyło się uroczyste otwarcie Targów Biznes Expo,gdzie uczestnicy zostali wprowadzeni do tematyki oraz poinformowani o haśle przewodnim targów: Nauka-Biznes-Samorząd RAZEM DLA GOSPODARKI. Uroczystego powitania i otwarcia dokonali: Wojciech Saługa, Marszałek Województwa Śląskiego; Jacek Krupa – Członek Zarządu Województwa Małopolskiego; Gabriela Lenartowicz – Wicewojewoda Śląski; Marcin Krupa – Prezydent Miasta Katowice; Małgorzata Mańka-Szulik – Prezydent Miasta Zabrze, Przewodnicząca Górnośląskiego Związku Metropolitalnego; prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś – Rektor Uniwersytetu Śląskiego. O 10:15 odbyła się konferencja prasowa z udziałem współorganizatorów i współgospodarzy. Udaliśmy się do sali konferencyjnej, która posiadała kontynuacje wizualizacji wnętrza. Znajdowało się tam logo,hasło przewodnie,nazwa spotkania,charakterystyczne światło współgrające wraz z kolorystyką flagi Unii Europejskiej. Konferencja ta i debata odbyła się wraz z udziałem przedstawicieli świata polityki, nauki i
biznesu. Uważam, iż tego typu wydarzenia powinny być organizowane częściej. Jest to nie tylko możliwość nawiązania nowych kontaktów biznesowych, ale także źródło i możliwości dla osób uczących się. Dzięki tego typu Kongresom dział reklamy może rozwijać się oraz nauczać jak tworzyć reklamę wystawienniczą w praktyce.

kongres kongres (3) kongres (2)