Strona główna Wydarzenia Spotkanie COGITO z Herbertem w Lublinie.

Spotkanie COGITO z Herbertem w Lublinie.

801
0

Kolejne wyróżnienie dla COGITO na Zjeździe Szkół Herbertowskich.

Za nami XVII Zjazd Szkół Herbertowskich, który tym razem odbył się w Lublinie. Wśród 16 delegacji szkół noszących imię Zbigniewa Herberta nie mogło zabraknąć nauczycieli i uczniów z COGITO. Uroczystość rozpoczęto mszą św. z udziałem biskupa lubelskiego po której nastąpił przemarsz sztandarów i delegacji do Liceum Ogólnokształcącego im. Z. Herberta w Lublinie. Zjazd szkół zaszczyciła swoją obecnością Pani Katarzyna Herbert oraz prezes Prezes Zarządu Fundacji im. Z. Herberta Maria Dzieduszycka. Podczas części oficjalnej, w której brały udział władze miejskie, wojewódzkie i kuratoryjne Lublina wręczono młodzieży nagrody i wyróżnienia za udział w konkursach literackich, plastycznych i fotograficznych. Jedną z laureatek konkursu fotograficznego była uczennica naszej szkoły Kamila Dec. Młodzież skupiona wokół swojego Patrona, miała okazję poznać twórczość Poety, brać  udział w różnorodnych konkursach, warsztatach, które integrują całą społeczność szkolną. Za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania zostali uhonorowani Medalem Komisji Edukacji Narodowej przyznanym przez MEN nauczyciele Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych „Cogito” : Pani Iwona Toborowicz, Ewa Habrajska, Alicja Kopeć. Gratulujemy wyróżnienia. W drugim dniu zjazdu uczestnicy mogli zwiedzić Zamek Lubelski, Starówkę oraz Katolicki Uniwersytet Lubelski, który niedługo obchodzić będzie rocznicę 100-lecia istnienia. Każdy uczestnik otrzymał specjalne wydanie Herbertiady 3, kompendium wszystkich działań skupionych wokół poezji Z. Herberta i minionych Zjazdów Klubu Herbertowskich Szkół. Stanowimy już elitarny zespół, rodzinę herbertowską, która chętnie spotyka się co roku w innym miejscu poznając swoje szkoły i środowisko, miasto i kulturę. Wszyscy czekamy i cieszymy się już  na kolejne spotkanie za rok, które zawsze dostarcza nam dużo wzruszeń i atrakcji.