Strona główna Wydarzenia Cogito na Grze miejskiej „Globalne Piekary”

Cogito na Grze miejskiej „Globalne Piekary”

696
0

W deszczową sobotę drużyna z ZSP Cogito wyruszyła do Piekar Śląskich by wziąć udział w I Grze miejskiej. Wydarzenie to zorganizowano w ramach promocji Tygodnia Edukacji Globalnej. Miała ona na celu wyjaśnienie globalnych współzależności, przyczyn problemów współczesnego świata i wyzwań z tym związanych. Edukacja globalna ma przybliżyć społeczeństwu zagadnienia dotyczące sytuacji najuboższych krajów, jak również pokazywać wzajemne zależności między Polakami a mieszkańcami krajów rozwijających się. Zaopatrzeni w mapę wyruszyliśmy na poszczególne stacje, na których rozwiązywaliśmy zadania związane z ekologią, sprawiedliwym handlem, zdrowym stylem życia, integracją europejską, tolerancją oraz konfliktami występującymi na świecie. Najwięcej problemów sprawiła nam stacja dot. Sprawiedliwego handlu. Zdobyliśmy 5 miejsce do wygranej zabrakło nam 5 punktów. Zabawa była świetna mimo niepogody.