Strona główna Wydarzenia Dzień Patrona w „Cogito”

Dzień Patrona w „Cogito”

717
0

Uroczyste obchody Dnia Patrona stały się już tradycją naszej szkoły. W tym roku  Zbigniewowi Herbertowi poświęcono  akademię, podczas której, wykorzystując ciekawą formę przesłuchania, uczniowie „Cogito” Michał Woźniak, Jacek Matynia i Denis Hole przybliżyli  życie i twórczość  patrona naszej szkoły. Po akademii przedstawiciele klas prezentowali scenki ilustrujące wizerunek nauczyciela z utworu  Zbigniewa Herberta „Pan od przyrody”. Gratulujemy klasom 1TH, 2TH, 3TH oraz 2TiK odwagi i pomysłowości. Jednogłośnie za najlepszą prezentację  uznano występ uczennic z klasy 2TH. Z okazji dnia Patrona w naszej szkole odbył się także konkurs na najlepszy plakat ilustrujący wiersz „O dwu nogach Pana Cogito”. Wszystkie zgłoszone prace były bardzo ciekawe. Spontaniczne głosowanie wśród uczniów i nauczycieli wyłoniło zwycięzców. I miejsce zajęła klasa 2TH, II miejsce przypadło klasie 2 TiR a III miejsce – 3TH.  Dodatkową atrakcją Dnia Patrona była możliwość skosztowania wspaniałych przysmaków : żurku i deseru Pana Cogito.