Strona główna Wydarzenia Dzień tolerancji w COGITO

Dzień tolerancji w COGITO

663
0

16 listopada jest Międzynarodowym Dniem Tolerancji. W naszej szkole dzisiaj rozpoczęliśmy cykl imprez poświęconych tolerancji, prawom człowieka i poczuciu bezpieczeństwa we współczesnym świecie. Gościliśmy doktorantkę Uniwersytetu Śląskiego Panią mgr Justynę Łapaj, która w formie przystępnego wykładu wyjaśniła nam nie tylko problemy dotyczące aktualnych zagrożeń, ale także przybliżyła pewne aspekty związane z poszanowaniem praw, które posiada każdy z nas.

Obejrzeliśmy również film pod tytułem „Cyrk motyli”. Jego bohaterem jest młody niepełnosprawny człowiek, Will,  którego rolę zagrał Nick Vujicic. Przejmujący film o traktowaniu innych ludzi, pokazał nam też co sami możemy dla siebie zrobić.

Na zakończenie obejrzeliśmy pantomimę pod tytułem „Tolerancja – jedyny ratunek”.  Autorką scenariusza i reżyserem jest Nicole Andrukowicz z klasy 4TH, ale wszyscy występujący uczniowie mieli swój ważny wkład w efekt końcowy. Przedstawienie poruszające kwestie nurtujące młodych ludzi, wywarło na widzach duże wrażenie.

Dzisiejszy dzień w „Cogito” to dopiero początek większego projektu, w którym bierzemy udział.

W następnych dniach będziemy uczestniczyć w kolejnych warsztatach i spotkaniach, związanych z tematem praw człowieka i tolerancji, a zwieńczeniem będzie udział uczniów, nauczycieli i zaproszonych gości w Maratonie Pisania Listów.

 

Poprzedni artykułKolejny projekt jest nasz!!! Doświadczenie kluczem do sukcesu zawodowego.
Następny artykuł40  OLIMPIADA  JĘZYKA  ANGIELSKIEGO

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.