Strona główna Wydarzenia Dzień tolerancji w COGITO

Dzień tolerancji w COGITO

794

16 listopada jest Międzynarodowym Dniem Tolerancji. W naszej szkole dzisiaj rozpoczęliśmy cykl imprez poświęconych tolerancji, prawom człowieka i poczuciu bezpieczeństwa we współczesnym świecie. Gościliśmy doktorantkę Uniwersytetu Śląskiego Panią mgr Justynę Łapaj, która w formie przystępnego wykładu wyjaśniła nam nie tylko problemy dotyczące aktualnych zagrożeń, ale także przybliżyła pewne aspekty związane z poszanowaniem praw, które posiada każdy z nas.

Obejrzeliśmy również film pod tytułem „Cyrk motyli”. Jego bohaterem jest młody niepełnosprawny człowiek, Will,  którego rolę zagrał Nick Vujicic. Przejmujący film o traktowaniu innych ludzi, pokazał nam też co sami możemy dla siebie zrobić.

Na zakończenie obejrzeliśmy pantomimę pod tytułem „Tolerancja – jedyny ratunek”.  Autorką scenariusza i reżyserem jest Nicole Andrukowicz z klasy 4TH, ale wszyscy występujący uczniowie mieli swój ważny wkład w efekt końcowy. Przedstawienie poruszające kwestie nurtujące młodych ludzi, wywarło na widzach duże wrażenie.

Dzisiejszy dzień w „Cogito” to dopiero początek większego projektu, w którym bierzemy udział.

W następnych dniach będziemy uczestniczyć w kolejnych warsztatach i spotkaniach, związanych z tematem praw człowieka i tolerancji, a zwieńczeniem będzie udział uczniów, nauczycieli i zaproszonych gości w Maratonie Pisania Listów.