Strona główna Wydarzenia Mikołaj już w listopadzie?!

Mikołaj już w listopadzie?!

844
0

W dniu dzisiejszym zawitał do nas Mikołaj i zostawił w naszej szkole wiele cennych przedmiotów, które bardzo przydadzą się w naszej szkole, m.in.:

  • najnowocześniejsze kontrolery sieci bezprzewodowej WiFi Unifi UAP-AC-PRO (działające w najnowszym standardzie 5 GHz – 802.11AC, o prędkości do nawet 1300 Mb/s),
  • przełączniki sieciowe Smart TP-Link (w standardzie Gigabit Ethernet – częściowo zarządzalne),
  • biznesowego laptopa ASUS B451JA (z procesorem i5 oraz bardzo szybkim dyskiem SSD),
  • części komputerowe oparte na najnowszej architekturze Skylake (w tym pamięci DDR4 oraz dyski SSD M.2)
  • rzutniki multimedialne BenQ Full HD (z obsługą zdalnego, bezprzewodowego wyświetlania obrazu),
  • oprogramowanie graficzne – pakiety Corel Draw X7 oraz Photoshop Elements 14.

Osoby, które znają temat wiedzą, że jest to sprzęt, którego nie powstydzi się żadna porządna firma. Dzięki tym prezentom nasza szkoła jako jedyna w mieście posiada teraz najbardziej profesjonalną i najszybszą infrastrukturę sieciową, dzięki której możemy zapewnić Internet w szkole każdemu i w każdym miejscu, a lokalne połączenia sieciowe nawiązywane są od dzisiaj o prędkości powyżej 1 Gb/s – zarówno te przewodowe jak i bezprzewodowe. Wszystkie wydarzenia i zajęcia w szkole możemy prezentować na rzutnikach obsługujących rozdzielczość Full HD (czyli taką wysoką jak w dobrych telewizorach), a dodatkowo możemy to robić bezprzewodowo i bez użycia kabli. Informatycy z Cogito wzbogacą dzięki temu swoją wiedzę na temat najnowszych podzespołów i urządzeń sieciowych, a uczniowie Technika Organizacji Reklamy mogą wykorzystywać na zajęciach najpopularniejsze komercyjne oprogramowanie do grafiki wektorowej i rastrowej. To ponoć nie koniec niespodzianek od Mikołaja, do końca tego roku ma nam jeszcze zrobić jakieś technologiczne niespodzianki…

Inne szkoły w mieście dalej tkwią w w poprzedniej informatyczno-technologicznej dekadzie, a my? My pokazujemy, że idziemy z duchem czasu (w miarę naszych skromnych możliwości) 🙂