Strona główna Wydarzenia Cogito na wystawie – „7 miliardów innych”

Cogito na wystawie – „7 miliardów innych”

837
0

Jeden z największych artystycznych projektów reporterskich na świecie „7 miliardów innych” dotarł do Katowic. Ponad 6000 mieszkańców z 84 krajów na całym świecie zmierzyło się z pytaniami, które zadał im inicjator przedsięwzięcia Yann Arthus Bertrand i reporterzy Fundacji GoodPlanet. Yann Arthus Bertrand to francuski artysta, który stawia ludziom XXI wieku pytania uniwersalne. Co to jest miłość? Czym dla Ciebie jest szczęście? Czego się boisz? Dlaczego płaczesz? Odpowiedzi z całego świata stworzyły monumentalną wystawę video z potężnym ładunkiem emocjonalnym. Projekt gościł już m.in. w Rzymie, Moskwie, Brukseli, San Diego, Sao Paolo czy we Frankfurcie. W Katowicach można go obejrzeć w Centrum Kongresowym do dnia 3.01.2016. Nasi uczniowie mieli okazję wziąć udział w tym przedsięwzięciu i prze chwilę mogli się zastanowić nad podstawowymi pytaniami egzystencjalnymi. Po obejrzeniu wystawy odbyły się warsztaty przygotowane przed Dorotę Egner pt. „Edukacja globalna – odpowiedzialność za świat” dzięki tym warsztatom poznaliśmy zasady sprawiedliwego handlu, dowiedzieliśmy się na czym polega edukacja globalna, uczestniczyliśmy w ćwiczeniu krok naprzód. Po zajęciach wyszliśmy zmotywowani do rożnych działań związanych z edukacją globalną.