Strona główna Konkursy COGITO w finale międzywojewódzkiego konkursu „Bój o czapkę kpt. Antoniego Stawarza”

COGITO w finale międzywojewódzkiego konkursu „Bój o czapkę kpt. Antoniego Stawarza”

555
0

Już drugi rok z rzędu Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych COGITO uczestniczył w konkursie dla województw: małopolskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego i śląskiego z zakresu wiedzy historycznej o odzyskaniu przez Polskę niepodległości w 1918 roku pt. „Bój o czapkę kpt. Antoniego Stawarza”. Organizatorami konkursu byli: Tradycyjny Oddział C. i K. Regimentu Artylerii Fortecznej No. 2 barona Edwarda von Beschi-Twierdza Kraków oraz Uniwersytet Pedagogiczny – Instytut Historii w Krakowie.

Konkurs odbył się 30.11.2015 w siedzibie Instytutu Historii a Gala Finałowa w dniu 4.12.2015 w Pałacu Krzysztofory – siedzibie Muzeum Historii Miasta Krakowa. Uczniowie naszej szkoły: Kamil Stencel i Michał Woźniak pod kierunkiem nauczyciela historii  Barbary Patyk-Płuciennik  już drugi raz reprezentowali szkołę w tym ciekawym, ale też bardzo trudnym konkursie. W poprzedniej edycji Kamil i Michał zostali laureatami tego prestiżowego konkursu, w tym roku tylko finalistami, ale jest to i tak ogromne wyróżnienie dla szkoły oraz samych uczniów.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.