Strona główna Konkursy COGITO w finale międzywojewódzkiego konkursu „Bój o czapkę kpt. Antoniego Stawarza”

COGITO w finale międzywojewódzkiego konkursu „Bój o czapkę kpt. Antoniego Stawarza”

761
0

Już drugi rok z rzędu Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych COGITO uczestniczył w konkursie dla województw: małopolskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego i śląskiego z zakresu wiedzy historycznej o odzyskaniu przez Polskę niepodległości w 1918 roku pt. „Bój o czapkę kpt. Antoniego Stawarza”. Organizatorami konkursu byli: Tradycyjny Oddział C. i K. Regimentu Artylerii Fortecznej No. 2 barona Edwarda von Beschi-Twierdza Kraków oraz Uniwersytet Pedagogiczny – Instytut Historii w Krakowie.

Konkurs odbył się 30.11.2015 w siedzibie Instytutu Historii a Gala Finałowa w dniu 4.12.2015 w Pałacu Krzysztofory – siedzibie Muzeum Historii Miasta Krakowa. Uczniowie naszej szkoły: Kamil Stencel i Michał Woźniak pod kierunkiem nauczyciela historii  Barbary Patyk-Płuciennik  już drugi raz reprezentowali szkołę w tym ciekawym, ale też bardzo trudnym konkursie. W poprzedniej edycji Kamil i Michał zostali laureatami tego prestiżowego konkursu, w tym roku tylko finalistami, ale jest to i tak ogromne wyróżnienie dla szkoły oraz samych uczniów.