Strona główna Wydarzenia Mikołaj nas lubi i ponownie rozpieszcza…

Mikołaj nas lubi i ponownie rozpieszcza…

794

Ponownie, przed samymi świętami Mikołaj zrobił nam miły technologiczny prezent. Tym razem są to nowe komputery, które przeznaczone będą do pracowni komputerowej. Co jednak takiego jest w tych komputerach, że o tym tu wspominamy? Przecież każde szkoły czasem kupują nowy sprzęt, prawda…? Odpowiedź jest prosta – w naszej szkole zawsze lubimy zaskakiwać – łączyć nowoczesność z ekonomią. Ponieważ dalej w naszej szkole kształcą się uczniowie TECHNIKA INFORMATYKA, więc to oni najbardziej docenią ten wyjątkowy sprzęt (ale nie tylko):

Montaż tych komputerów przeprowadzili oczywiście nasi uczniowie – w ramach praktyki z nowymi technologiami. Uruchamianie systemu operacyjnego na takim komputerze trwa niecałe 4 sekundy, w całej pracowni nie ma w ogóle hałasu generowanego przez wentylatory, jest cisza i można skupić się na pracy. Informatycy z Cogito z wielką przyjemnością przychodzą teraz na zajęcia praktyczne do tak bogato wyposażonej pracowni o ogromnych techniczne możliwościach. Inne szkoły w mieście (w tym także „informatyczne”)  – jak to podsumował jeden z uczniów – zatrzymały się na etapie 7200 obrotów 😉 . Nasza szkoła nie dość, że od dzisiaj ma wszystkie pracownie oparte na dyskach półprzewodnikowych SSD, to dodatkowo od dzisiaj jedna pracownia jest na technologii NVMe. 🙂 Pozdrawiamy tych, którzy planują taki zakup – na prawdę warto!