Strona główna Wydarzenia Świąteczne kulinarne spotkanie z COGITO (2015)

Świąteczne kulinarne spotkanie z COGITO (2015)

1012

Kontynuując tradycję Świątecznych Spotkań z Cogito gościliśmy w szkole dzieci ze Specjalistycznej Placówki Wsparcia Dziennego z Siemianowic Śląskich. W środę w godzinach popołudniowych nauczyciele mgr Bożena Trziszka, mgr Helena Kruszecka oraz mgr Aleksandra Pytlik oraz mgr Renata Olszak-Flak wraz z młodzieżą klasy trzeciej o profilu technik żywienia i organizacji usług zaproponowali dzieciom przygodę z gotowaniem z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Większość dzieci odwiedziło nas już kolejny raz ze swoją opiekunką Kariną Nowak. Przy świątecznie nakrytym stole zapanowała świąteczna atmosfera, dzieci ze smakiem degustowały przygotowane przez siebie i starszych kolegów potrawy. Na stole zagościły: ryba, sałatki, sok oraz ciasteczka. Dzieci samodzielnie ozdabiały wcześniej upieczone pierniki w kształcie choinek oraz pomarańcze z goździkami. Na naszych gości czekała niespodzianka w postaci czekoladowych mikołajów oraz maskotek. Nad całością wykonywanych przez dzieci zadań czuwali nasi uczniowie Paulina Wawrzyńczok, Agnieszka Machowska, Magda Skóra, Marta Bober, Dawid Kostrzewski oraz Zbigniew Świerkot. Spotkanie zakończyło się miłym akcentem – wspólną fotografią oraz śpiewaniem kolęd. Mamy nadzieję na kolejne spotkanie przed świętami wielkanocnymi.