Strona główna Konkursy XII Regionalna Olimpiada Wiedzy o Przedsiębiorczości

XII Regionalna Olimpiada Wiedzy o Przedsiębiorczości

763

16 grudnia w Górnośląskiej Wyższej Szkole Przedsiębiorczości im. Karola Goduli odbył się finał XII Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Przedsiębiorczości, organizowanej przy udziale Narodowego Banku Polskiego. W olimpiadzie łącznie udział wzięło 800 uczniów z 28 szkół. Do finału zakwalifikowało się 10 zespołów z województwa śląskiego, których pomysły zostały uznane za najlepsze w dwóch kategoriach tematycznych: probiznesowej i prospołecznej. W trakcie finału każdy zespół miał 10 minut na to by przekonać Jury, że to właśnie ich pomysł jest najlepszy. Pomysłów było wiele od realistycznych do unikatowych. Uczniowie klasy 1 THT ZSP COGITO w składzie: Martyna Troncik, Przemysław Szymański, Dawid Płotek, przygotowali projekt pod przewodnictwem Ilony Moś w kategorii prospołecznej o nazwie „POMOCNA NOC”, który w olimpiadzie zajął II miejsce. Projekt dotyczył integracji uczniów oraz nauczycieli szkoły. Był innowacyjny, a co najważniejsze dotyczył pomagania innym.