Strona główna Programy Europejskie Praktyki w Hiszpanii – PO WER

Praktyki w Hiszpanii – PO WER

684
0

Jak wiecie zajęcia praktyczne są zawsze najistotniejszym aspektem w praktycznej nauce zawodu polegającym na utrwaleniu zdobytej teorii w sposób praktyczny. Dlatego szkoła nasza organizuje od wielu lat praktyki zawodowe dla wszystkich uczniów zarówno w kraju jak i za granicą. Właśnie rozpoczynamy kolejny projekt finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego – Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER), dzięki któremu 50 uczniów będzie mogło pogłębiać swoją wiedzę w krajach Unii Europejskiej. Tym razem będzie to Hiszpania – Walencja i Wielka Brytania – Stafford. Głównym celem projektu jest zapoznanie uczniów z wiadomościami z zakresu przyzwyczajeń gości pochodzących z danego kraju, jak również zapoznanie z systemem pracy innych krajów Unii Europejskiej, celem lepszego wypełniania swoich obowiązków zawodowych w przyszłości. Rekrutacja grupy pierwszej, wyjeżdżającej w kwietniu do Hiszpanii, oraz grupy drugiej wyjeżdżającej w maju do Wielkiej Brytanii zakończyła się. Grupa pierwsza, czyli uczniowie klas III TIR oraz III TKZ, uczestniczy już w zajęciach przygotowawczych z języka hiszpańskiego. Pozostałe zajęcia będą odbywały się sukcesywnie, zgodnie z harmonogramem wypracowanym z poszczególnymi wykładowcami. Życzymy wam, aby spotkania te upłynęły w miłej atmosferze.