Strona główna Wydarzenia Fundacja Wolne Miejsce w Cogito

Fundacja Wolne Miejsce w Cogito

772
Stargate Atlantis
Stargate

Gościliśmy w naszej szkole niezwykłych gości Prezesa Fundacji Wolne Miejsce Ireneusza Górczyńskiego oraz Mikołaja Rykowskiego Prezesa Stowarzyszenia Euroforum organizatorów Wigilii oraz śniadań Wielkanocnych dla samotnych między innymi w Katowicach, Chorzowie, Kołobrzegu, Toronto, Calgary, Irlandii i Wiśle. Panowie przybliżyli naszym uczniom zasady przygotowania w/w wydarzeń oraz zachęcali młodzież do pracy na rzecz innych w wolontariacie. Z myślą o osobach samotnych przygotowywane jest w tym roku przy pomocy różnych organizacji i wolontariuszy śniadanie na 1500 osób w Niedzielę Wielkanocną o godz. 9.00 w hali Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu w Chorzowie przy ulicy Dąbrowskiego 113 oraz w brazylijskiej miejscowości Cruz Machado, którą zamieszkuje 95% Polaków. Część uczniów naszej szkoły weźmie udział w tym wydarzeniu i pomoże w organizacji śniadania dla samotnych. Nikt w święta nie powinien być sam, nasi uczniowie podzielą się swoim wolnym czasem z innymi i mamy nadzieję, że zdobędą nowe doświadczenia.