Strona główna Konkursy Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Hotelarskiej

Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Hotelarskiej

770
0

W dniu 16 marca 2016 r. w Zespole Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich w Bytomiu, pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Bytom – Pana Damiana Bartyli, odbył się VI Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Hotelarskiej.

W konkursie wzięli udział  uczniowie ze szkół kształcących w zawodzie technik hotelarstwa z Tychów, Tarnowskich Gór, Chorzowa, Zabrza, Woli, Dąbrowy Górniczej, Bytomia oraz Siemianowic Śląskich. Naszą szkołę reprezentowały: Paulina Schneider z kl. 4TH oraz Anna Sroka z kl. 2TH. przygotowane przez mgr Krzysztofa Brożka. Podczas zmagań konkursowych uczniowie musieli wykazać się wiedzą teoretyczną oraz praktyczną. Ocenie podlegały: autoprezentacja, znajomość zasad savoir – vivre, wiedza z zakresu obsługi konsumenta, umiejętności związane z prawidłową obsługą gościa hotelowego podczas zameldowania i wymeldowania, umiejętności związane z przygotowaniem jednostki mieszkalnej do sprzedaży, sporządzanie i wypełnianie dokumentacji związanej z pobytem oraz rozliczeniem gościa w hotelu a także znajomość języka obcego.

Po zaciętej rywalizacji I miejsce zajęła ostatecznie Magdalena Szyja z Zespołu Szkół nr 7 w Tychach, natomiast II miejsce zdobyła Katarzyna Łazarz z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Dąbrowie Górniczej. Nasza uczennica Paulina Schneider uplasowała się na III miejscu. Anna Sroka w dogrywce dającej miejsce w ścisłym finale musiała uznać wyższość rywala i ostatecznie zajęła wysokie 9 miejsce.

Serdecznie gratulujemy naszym hotelarkom tak dobrego wyniku!

[juicebox gallery_id=”2″]