Strona główna Konkursy Potyczki z liczbą PI w Cogito

Potyczki z liczbą PI w Cogito

754
0

“W każdej wiedzy jest tyle prawdy, ile jest w niej matematyki”!

/ I. Kant /

Po raz kolejny zapraszamy już teraz wszystkich uczniów do udziału w akcji MARZEC POD ZNAKIEM MATEMATYKI W COGITO, która ma na celu wzbudzenie zainteresowania przedmiotem oraz odniesienie wiedzy matematycznej do doświadczeń z życia codziennego.

  • 07 marca b.r. (poniedziałek ) o godz. 11.00 odbędą się równocześnie  dwa konkursy. Pierwszy z nich przeznaczony dla uczniów klas I oraz II, to III edycja konkursu szkolnego “JĘZYK ANGIELSKI I MATEMATYKA – CO Z TEGO WYNIKNIE?”. Zakres zagadnień obejmuje angielskie i polskie nazwy figur płaskich, rodzajów kątów, przyborów geometrycznych oraz działań arytmetycznych na liczbach naturalnych. Drugi z nich, to konkurs przeznaczony dla uczniów klas III oraz IV “LICZBA Π W ZADANIACH GEOMETRYCZNYCH“, którego zakres obejmuje standardowe zadania na obliczanie pól i objętości brył obrotowych oraz pola i obwodu koła lub wycinka kołowego.
  • Kto nie ma odwagi zmierzyć się z zadaniami konkursowymi może wykonać prezentację multimedialną, której motywem przewodnim jest “LICZBA Π” . Prezentacje na pendrivach należy dostaczyć do dnia 11 marca b.r. nauczycielom matematyki, a najlepsze z nich zostaną przedstawione 14 marca b.r. z okazji Międzynarodowego Święta Π.
  • 17 marca b.r. o godz. 9.00 ( czwartek) grupa uczniów naszej szkoły przystąpi do Międzynarodowego Konkursu “KANGUR MATEMATYCZNY 2016”.

Udział w konkursach w zależności od liczby zdobytych punktów będzie premiowany ocenami z matematyki i języka angielskiego oraz nagrodami rzeczowymi. Dotychczas szkolne konkursy matematyczne cieszyły się sporym zainteresowaniem, więc mamy nadzieję, że i w tym roku uczniowie COGITO postarają się licznie choć trochę poskromić liczbę Π.

ORGANIZATORZY : mgr E. Czyrwik, mgr A. Szołtysek, mgr S. Gralikowska