Strona główna Konkursy Potyczki z liczbą PI w Cogito

Potyczki z liczbą PI w Cogito

525
0

“W każdej wiedzy jest tyle prawdy, ile jest w niej matematyki”!

/ I. Kant /

Po raz kolejny zapraszamy już teraz wszystkich uczniów do udziału w akcji MARZEC POD ZNAKIEM MATEMATYKI W COGITO, która ma na celu wzbudzenie zainteresowania przedmiotem oraz odniesienie wiedzy matematycznej do doświadczeń z życia codziennego.

  • 07 marca b.r. (poniedziałek ) o godz. 11.00 odbędą się równocześnie  dwa konkursy. Pierwszy z nich przeznaczony dla uczniów klas I oraz II, to III edycja konkursu szkolnego “JĘZYK ANGIELSKI I MATEMATYKA – CO Z TEGO WYNIKNIE?”. Zakres zagadnień obejmuje angielskie i polskie nazwy figur płaskich, rodzajów kątów, przyborów geometrycznych oraz działań arytmetycznych na liczbach naturalnych. Drugi z nich, to konkurs przeznaczony dla uczniów klas III oraz IV “LICZBA Π W ZADANIACH GEOMETRYCZNYCH“, którego zakres obejmuje standardowe zadania na obliczanie pól i objętości brył obrotowych oraz pola i obwodu koła lub wycinka kołowego.
  • Kto nie ma odwagi zmierzyć się z zadaniami konkursowymi może wykonać prezentację multimedialną, której motywem przewodnim jest “LICZBA Π” . Prezentacje na pendrivach należy dostaczyć do dnia 11 marca b.r. nauczycielom matematyki, a najlepsze z nich zostaną przedstawione 14 marca b.r. z okazji Międzynarodowego Święta Π.
  • 17 marca b.r. o godz. 9.00 ( czwartek) grupa uczniów naszej szkoły przystąpi do Międzynarodowego Konkursu “KANGUR MATEMATYCZNY 2016”.

Udział w konkursach w zależności od liczby zdobytych punktów będzie premiowany ocenami z matematyki i języka angielskiego oraz nagrodami rzeczowymi. Dotychczas szkolne konkursy matematyczne cieszyły się sporym zainteresowaniem, więc mamy nadzieję, że i w tym roku uczniowie COGITO postarają się licznie choć trochę poskromić liczbę Π.

ORGANIZATORZY : mgr E. Czyrwik, mgr A. Szołtysek, mgr S. Gralikowska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.