Strona główna Programy Europejskie Cogito w Hiszpanii (Walencja 2016)

Cogito w Hiszpanii (Walencja 2016)

719
0

02 kwietnia 2016 roku grupa 11 uczniów naszej szkoły z klas technikum informatycznego, reklamy i organizacji żywienia wyjechała na miesięczną praktykę zawodową do Walencji w Hiszpanii. Jest to kolejny wyjazd zagraniczny w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój opartego na zasadach  Programu Erasmus, który „Cogito” realizuje już od 13 lat. Do Hiszpanii młodzież wyjeżdża po raz pierwszy. Do tej pory nasi uczniowie zdobywali umiejętności zawodowe i językowe w  atrakcyjnych turystycznie miejscowościach w Niemczech i Wielkiej Brytanii.

Młodzi ludzie będą mieszkać u hiszpańskich rodzin, dzięki czemu wzbogacą język, wiedzę o kulturze, tradycjach oraz codziennym życiu tego pięknego regionu. W ramach praktyk młodzież będzie pracować w renomowanych hotelach i restauracjach. Dodatkową atrakcją wyjazdu będą wycieczki turystyczne oraz udział w zajęciach tańca i gotowania. Przewidziane jest zwiedzanie City of Art and Science – nowoczesnego kompleksu, w którym znajduje się kino, oceanarium oraz muzeum nauki i sztuki, udział w flamenco show oraz lekcja przyrządzania paelli. Dużą atrakcję stanowił już sam przelot z  Okęcia do Alicante. Dla niektórych uczestników programu był to pierwszy lot samolotem.

Cieszy nas fakt, że już od wielu lat „Cogito” zapewnia swoim uczniom doskonalenie umiejętności zawodowych i poznawanie bogactwa kultury europejskiej. Kolejna grupa uczniów wyjedzie, tym razem do Wielkiej Brytanii, już w maju.

[juicebox gallery_id=”3″]