Strona główna Wydarzenia „Turyści” na Międzynarodowym Dniu Geografa

„Turyści” na Międzynarodowym Dniu Geografa

487
0

22 kwietnia jak co roku obchodzimy Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi. Uczniowie klasy 1THT i 2TTZ o profilu obsługa ruchu turystycznego kolejny raz uczestniczyli w tym święcie na Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego, który jest jednocześnie Międzynarodowym Dniem Geografa i dniem otwartym uczelni. Tegoroczne święto zapowiadało się niezwykle interesująco. Już od rana dużą aulę uczelni wypełnili szczelnie uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całego województwa. Po wysłuchaniu ciekawych wykładów na temat metropolii świata i sensacji hydrologicznych, czyli ciekawostek o wodzie nadszedł czas na ćwiczenia szarych komórek czyli quiz geograficzny. Następnie nasi dzielni turyści wzięli udział w warsztatach z geocauchingu (nowoczesne podchody z odbiornikami GPS), z posługiwania się mapami GIS oraz fantastycznych ćwiczeniach laboratoryjnych z rozpoznawania właściwości skał. Największe wrażenie wywarły na nas obserwacje mikroskopowe w trójwymiarze próbek piasków wulkanicznych i pustynnych z całego świata. Wszyscy chętnie podejmowali się nowych zadań poszerzając swoją wiedzę i umiejętności geograficzne. Na pewno wrócimy tu znów za rok!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.