Strona główna Wydarzenia „Turyści” na Międzynarodowym Dniu Geografa

„Turyści” na Międzynarodowym Dniu Geografa

661
0

22 kwietnia jak co roku obchodzimy Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi. Uczniowie klasy 1THT i 2TTZ o profilu obsługa ruchu turystycznego kolejny raz uczestniczyli w tym święcie na Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego, który jest jednocześnie Międzynarodowym Dniem Geografa i dniem otwartym uczelni. Tegoroczne święto zapowiadało się niezwykle interesująco. Już od rana dużą aulę uczelni wypełnili szczelnie uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całego województwa. Po wysłuchaniu ciekawych wykładów na temat metropolii świata i sensacji hydrologicznych, czyli ciekawostek o wodzie nadszedł czas na ćwiczenia szarych komórek czyli quiz geograficzny. Następnie nasi dzielni turyści wzięli udział w warsztatach z geocauchingu (nowoczesne podchody z odbiornikami GPS), z posługiwania się mapami GIS oraz fantastycznych ćwiczeniach laboratoryjnych z rozpoznawania właściwości skał. Największe wrażenie wywarły na nas obserwacje mikroskopowe w trójwymiarze próbek piasków wulkanicznych i pustynnych z całego świata. Wszyscy chętnie podejmowali się nowych zadań poszerzając swoją wiedzę i umiejętności geograficzne. Na pewno wrócimy tu znów za rok!