Strona główna Biblioteka Uczniowie „Cogito” czytają wiersze Herberta (2016)

Uczniowie „Cogito” czytają wiersze Herberta (2016)

518
0

06.04.2016 roku uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Czytam w podróży”, której inicjatorem jest Fundacja im. Z. Herberta we współpracy z Klubem Herbertowskich Szkół. Akcja ma charakter społeczny i edukacyjny. Jej celem jest popularyzacja twórczości wybitnego polskiego poety a zarazem patrona naszej szkoły Zbigniewa Herberta oraz zachęcanie pasażerów korzystających ze środków komunikacji miejskiej do czytania poezji.

Trzeba podkreślić, że uczniowie ZSP „Cogito” bardzo chętnie uczestniczą w tym przedsięwzięciu a ich działania spotykają się z dużym zainteresowaniem i życzliwością pasażerów. Wbrew obiegowej opinii okazuje się, że nawet tramwaj i autobus mogą być odpowiednimi miejscami do czytania wierszy Zbigniewa Herberta i refleksji nad kondycją współczesnego człowieka.

[juicebox gallery_id=”4″]

Poprzedni artykułCogito w Hiszpanii (Walencja 2016)
Następny artykułWnuczek z „Cogito” nauczy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.