Strona główna Wydarzenia I Turniej Piłki Nożnej FairTrade

I Turniej Piłki Nożnej FairTrade

773

W naszej szkole z okazji Dnia Sprawiedliwego Handlu odbył się turniej w piłce nożnej pod patronatem FaireTrade Polska. W turnieju wzięły udział następujące reprezentacje: Afganistan, Madagaskar oraz Republika Czadu. Idea Sprawiedliwego Handlu (FaireTrade) ma na celu wspieranie handlu w krajach globalnego Południa poprzez kupowanie produktów ze znakiem FaireTrade. Uczniowie grali piłką z takim symbolem . Przed turniejem uczestnicy poznali zasady Sprawiedliwego Handlu i grali w piłkę w imię solidarności z krajami Południa. Podczas turnieju dopisywała pogoda i nastroje. Zwycięzcą była reprezentacja Afganistanu – klasa 1KC, drugie miejsce  reprezentacja Madagaskaru – klasa 1 TIK oraz trzecie miejsce reprezentacja Republiki Czadu- klasa 1TZ. Mamy nadzieję, że w następnych latach będziemy mogli zagrać kolejny turniej.

[juicebox gallery_id=”12″]