Strona główna Wydarzenia Plakaty, plakaty, plakaty… czyli uczniowie technikum organizacji reklamy w Muzeum Śląskim

Czy plakat jest czytelny, przejrzysty z logiczną konstrukcją mogli ocenić uczniowie kierunku technik organizacji reklamy podczas wystawy w Muzeum Śląskim „Anatomia Czasu. Wczoraj, dziś i jutro”.

Wybrane na wystawę plakaty reprezentują zbiór muzealny, którego autorami są wybitni polscy mistrzowie sztuki plakatu. Wystawa nie pozostawia widza jedynie w obszarze artystycznej wizji twórców plakatów, odwołuje się także do jego wyobraźni i kreatywności, którą można było rozwinąć oglądając stare zdjęcia w fotoplastikonie.