Strona główna Konkursy Cogito wśród najlepszych liderów w Polsce!

Cogito wśród najlepszych liderów w Polsce!

711
0

Wiosna to zawsze czas wzmożonej pracy dla maturzystów, powtórek czy ostatnich przygotowań do jednego z najważniejszych egzaminów w ich życiu. Jedna z naszych maturzystek, Kamila Dec, ten czas miała wyjątkowo pracowity. Musiała pogodzić naukę z trudnymi zadaniami konkursu „Talent za Talent” organizowanego przez Stowarzyszenie Cognitis zrzeszające studentów kierunków ekonomicznych, prawniczych i technologicznych, zainteresowanych branżą doradczą. Kamila bardzo dobrze poradziła sobie z zadaniem stanowiącym, oprócz weryfikacji wniosków aplikacyjnych, pierwszy etap konkursu i dzięki temu znalazła się w gronie 24 najlepszych młodzieżowych liderów w kraju. Wszyscy ci wyjątkowi młodzi ludzie spotkali się na początku czerwca w Warszawie aby wziąć udział w drugim etapie rywalizacji. 1 czerwca uczestnicy konkursu prezentowali swoje umiejętności, ale także zmierzyli się ze swoimi słabościami podczas zadań grupowych i indywidualnych rozmów kwalifikacyjnych tzw. assesment w jednej z największych firm konsultingowych na świecie – Deloitte. Każdy z liderów był bacznie obserwowany przez wyznaczonego rekrutera, który po wykonaniu zadania dokładnie omawiał z kandydatem przebieg całej rozmowy. Tak zwany „feedback”, bo tak te informacje nazywają w Deloitte Kariera – Polska, to bardzo cenne wskazówki, które są bezcenne podczas rozmów kwalifikacyjnych o pracę. Po tak ciekawym, ale także i wyczerpującym dniu, młodzi liderzy wzięli udział w miejskiej grze terenowej, której celem było znalezienie czaszki Shakespeare’a. Aby ją odnaleźć należało rozwiązać zagadki matematyczne na Politechnice Warszawskiej, wykonać zadania pod Teatrem Roma czy w bibliotece, nieoceniona przydała się także orientacja w terenie.
Drugi dzień pobytu rozpoczynał się od bardzo emocjonującego momentu, bowiem podczas śniadania organizatorzy poinformowali, kto dostał się do ścisłego finału. Wiadomo było, że tylko 7 osób będzie miało możliwość zaprezentowania swojej wizji przywództwa podczas Gali Finałowej. Dla naszej reprezentantki, Kamili ten poranek był wyjątkowo szczęśliwy, bowiem zakwalifikowała się do finału. Pełna radości, ale także i nerwów rozpoczęła ostatnie przygotowania do prezentacji. Jako jedyna oprócz przemowy miała także przygotowany film, który został nakręcony w szkole dzięki pomocy uczniów, nauczycieli i przede wszystkim naszego wspaniałego filmowca Denisa Holesia. Finałowe przemowy ocenianie były przez jury w skład którego weszli między innymi Prezes Fundacji Humanites pani Zofia Dzik oraz prorektor Uczelni Łazarskiego pan Jerzy Stępień. Wszystkie prezentacje były bardzo ciekawe i inspirujące, a wiele z pomysłów czy trików przedstawionych przez finalistów będą inspiracją dla wszystkich obecnych na Gali.

[juicebox gallery_id=”24″]

Poprzedni artykułDzień sportu
Następny artykułSukces COGITO na konkursie Festiwalu Śląskie Smaki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.