Strona główna Konkursy Cogito wśród najlepszych liderów w Polsce!

Cogito wśród najlepszych liderów w Polsce!

848
0

Wiosna to zawsze czas wzmożonej pracy dla maturzystów, powtórek czy ostatnich przygotowań do jednego z najważniejszych egzaminów w ich życiu. Jedna z naszych maturzystek, Kamila Dec, ten czas miała wyjątkowo pracowity. Musiała pogodzić naukę z trudnymi zadaniami konkursu „Talent za Talent” organizowanego przez Stowarzyszenie Cognitis zrzeszające studentów kierunków ekonomicznych, prawniczych i technologicznych, zainteresowanych branżą doradczą. Kamila bardzo dobrze poradziła sobie z zadaniem stanowiącym, oprócz weryfikacji wniosków aplikacyjnych, pierwszy etap konkursu i dzięki temu znalazła się w gronie 24 najlepszych młodzieżowych liderów w kraju. Wszyscy ci wyjątkowi młodzi ludzie spotkali się na początku czerwca w Warszawie aby wziąć udział w drugim etapie rywalizacji. 1 czerwca uczestnicy konkursu prezentowali swoje umiejętności, ale także zmierzyli się ze swoimi słabościami podczas zadań grupowych i indywidualnych rozmów kwalifikacyjnych tzw. assesment w jednej z największych firm konsultingowych na świecie – Deloitte. Każdy z liderów był bacznie obserwowany przez wyznaczonego rekrutera, który po wykonaniu zadania dokładnie omawiał z kandydatem przebieg całej rozmowy. Tak zwany „feedback”, bo tak te informacje nazywają w Deloitte Kariera – Polska, to bardzo cenne wskazówki, które są bezcenne podczas rozmów kwalifikacyjnych o pracę. Po tak ciekawym, ale także i wyczerpującym dniu, młodzi liderzy wzięli udział w miejskiej grze terenowej, której celem było znalezienie czaszki Shakespeare’a. Aby ją odnaleźć należało rozwiązać zagadki matematyczne na Politechnice Warszawskiej, wykonać zadania pod Teatrem Roma czy w bibliotece, nieoceniona przydała się także orientacja w terenie.
Drugi dzień pobytu rozpoczynał się od bardzo emocjonującego momentu, bowiem podczas śniadania organizatorzy poinformowali, kto dostał się do ścisłego finału. Wiadomo było, że tylko 7 osób będzie miało możliwość zaprezentowania swojej wizji przywództwa podczas Gali Finałowej. Dla naszej reprezentantki, Kamili ten poranek był wyjątkowo szczęśliwy, bowiem zakwalifikowała się do finału. Pełna radości, ale także i nerwów rozpoczęła ostatnie przygotowania do prezentacji. Jako jedyna oprócz przemowy miała także przygotowany film, który został nakręcony w szkole dzięki pomocy uczniów, nauczycieli i przede wszystkim naszego wspaniałego filmowca Denisa Holesia. Finałowe przemowy ocenianie były przez jury w skład którego weszli między innymi Prezes Fundacji Humanites pani Zofia Dzik oraz prorektor Uczelni Łazarskiego pan Jerzy Stępień. Wszystkie prezentacje były bardzo ciekawe i inspirujące, a wiele z pomysłów czy trików przedstawionych przez finalistów będą inspiracją dla wszystkich obecnych na Gali.

[juicebox gallery_id=”24″]