Strona główna Biblioteka Czytam, nie czytam (2016)

Czytam, nie czytam (2016)

701

W dniu dzisiejszym, o godz. 10.00 dołączyliśmy do ogólnopolskiej akcji „Czytam nie czytam”  czyli ustanawialiśmy rekord czytania w jednym momencie.

Przypomnijmy 63,7% Polaków nie przeczytało ani jednej książki w 2015 roku.

Pokazaliśmy wszystkim nie czytającym, że jest moda na czytanie, że czytanie to powszechne zjawisko wśród rówieśników. W ramach akcji promowaliśmy również zbiory biblioteki szkolnej, które z każdym miesiącem powiększają się znacznie. Warto wspomnieć, że wśród społeczności COGITO funkcjonuje moda na czytanie, a wszystko to za sprawą fantastycznie działającej biblioteki szkolnej pod rządami nieocenionej Pani Heleny Kruszeckiej, która dba o zasoby biblioteczne, dopytuje młodzież jakie pozycje książkowe chcieliby znaleźć na półce oraz motywuje młodzież do czytania poprzez różne akcje i konkursy. Wierzcie czy nie ale tak będzie nadal.

Po zakończonej akcji młodzież i nauczyciele przyszli do biblioteki wypożyczyć wybrane przez siebie książki.

[juicebox gallery_id=”33″]