Strona główna Wydarzenia Egzaminacyjna gorączka w Cogito

Egzaminacyjna gorączka w Cogito

816
0

Koniec roku szkolnego zbliża się bardzo szybko i w wielu szkołach panuje już wakacyjne rozleniwienie.  Jednak w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych „Cogito” właśnie czerwiec jest miesiącem szczególnie intensywnej pracy. W ciągu całego roku szkolnego w „Cogito” przeprowadzono 51 egzaminów zawodowych w trzech sesjach: jesiennej (wrzesień i październik), zimowej (styczeń , luty)mi wiosennej  (maj, czerwiec). W każdej sesji pracuje  28 komisji, do których powoływani są nauczyciele z „Cogito”, egzaminatorzy zewnętrzni, asystenci i operatorzy. W czerwcu komisje pracują niemal codziennie od godziny 8:00 do 19:00. Do egzaminów z wielu kwalifikacji  ( t.j. T-6, A-26, E-13, E-12, T-9, T-11, T-13) przystępują uczniowie drugich, trzecich i czwartych klas technikum. Przeprowadzanie tak wielu egzaminów zawodowych wymaga ogromnej mobilizacji całej społeczności ZSP ”Cogito”, intensywnie pracują nie tylko nauczyciele, ale i uczniowie, którzy w pisemnych egzaminach teoretycznych i egzaminach praktycznych potwierdzają swoje kwalifikacje w wybranych wcześniej zawodach. Ostatni egzamin odbędzie się 23 czerwca, tak więc do ostatniego dnia przed wakacjami w Cogito” wszyscy są bardzo zajęci. Jesteśmy zmęczeni, ale i zadowoleni, bo egzaminy wypadają dobrze 🙂