Strona główna Wydarzenia Egzaminacyjna gorączka w Cogito

Egzaminacyjna gorączka w Cogito

668
0

Koniec roku szkolnego zbliża się bardzo szybko i w wielu szkołach panuje już wakacyjne rozleniwienie.  Jednak w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych „Cogito” właśnie czerwiec jest miesiącem szczególnie intensywnej pracy. W ciągu całego roku szkolnego w „Cogito” przeprowadzono 51 egzaminów zawodowych w trzech sesjach: jesiennej (wrzesień i październik), zimowej (styczeń , luty)mi wiosennej  (maj, czerwiec). W każdej sesji pracuje  28 komisji, do których powoływani są nauczyciele z „Cogito”, egzaminatorzy zewnętrzni, asystenci i operatorzy. W czerwcu komisje pracują niemal codziennie od godziny 8:00 do 19:00. Do egzaminów z wielu kwalifikacji  ( t.j. T-6, A-26, E-13, E-12, T-9, T-11, T-13) przystępują uczniowie drugich, trzecich i czwartych klas technikum. Przeprowadzanie tak wielu egzaminów zawodowych wymaga ogromnej mobilizacji całej społeczności ZSP ”Cogito”, intensywnie pracują nie tylko nauczyciele, ale i uczniowie, którzy w pisemnych egzaminach teoretycznych i egzaminach praktycznych potwierdzają swoje kwalifikacje w wybranych wcześniej zawodach. Ostatni egzamin odbędzie się 23 czerwca, tak więc do ostatniego dnia przed wakacjami w Cogito” wszyscy są bardzo zajęci. Jesteśmy zmęczeni, ale i zadowoleni, bo egzaminy wypadają dobrze 🙂

Poprzedni artykuł„Cogito” na XXXIV Dniach Siemianowic Śląskich
Następny artykułUroczyste zakończenie roku szkolnego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.