Strona główna Konkursy Najlepsi młodzi admini tylko w Cogito!

Najlepsi młodzi admini tylko w Cogito!

772
0

„Nie samą teorią człowiek żyje”, dlatego też odważni informatycy z Cogito (Marcin Wach 2TIR oraz Patryk Grabia 3TIR) po raz kolejny wzięli udział w Ogólnopolskich Potyczkach Młodych Adminów. Jest to konkurs wspierany przez międzynarodowe instytucje i firmy takie jak np. Cisco i Novell. W tym roku w potyczkach wzięło udział aż 90 drużyn (liczącej po dwóch uczestników) z całej Polski oraz kilka drużyn z zagranicy m.in. z Czech. Zadania konkursowe polegały na poprawnym skonfigurowaniu przygotowanego wcześniej zdalnego serwera (znajdującego się w Warszawie) opartego na systemie Linux (SuSe Enterprise Linux). Do poprawnego wykonania zadań wymagało się od uczestnika głównie wiedzy praktycznej i to takiej samej której wymagają pracodawcy od pracownika. Jedną z nagród w konkursie (oprócz sprzętu sieciowego firmy Cisco i wejściówki na konferencje IT) są międzynarodowe certyfikaty potwierdzające taką wiedzę (CLA). Patrząc dzisiaj na rynek pracy to właśnie takie certyfikaty są przepustką do pracy w szanujących się firmach informatycznych np. w dużych korporacjach – nikogo na rozmowie kwalifikacyjnej nie interesuje na ile procent zdałeś egzaminy, tylko co Pan/Pani może nam pokazać w praktyce. Wartość takich certyfikatów jest na poziomie kilku tysięcy złotych – nic więc dziwnego, że zdobycie takiego certyfikatu będąc już na etapie szkoły średniej to prestiż. Dodatkowo można tu wspomnieć, że pracownicy w firmach informatycznych są wysyłani na takie same szkolenia i egzaminy, ale koszt całkowity pokrywa pracodawca. To pokazuje wagę certyfikowania się w świecie informatyki.

Ostatecznie konkurs wygrała drużyna z Warszawy, a nasza drużyna zajęła wysokie 14 miejsce. To ogromny postęp w stosunku do zeszłego roku, kiedy to znaleźliśmy się na 28 miejscu. Liczymy, że za rok będziemy w finale! Gratulujemy tak ogromnej wiedzy!

Konkurs udowodnił, że w Cogito jest prawdziwa praktyczna informatyka, która liczy się na rynku pracy, a nie słupki i statystyki.

Do zobaczenia za rok w jeszcze bardziej zmotywowanym składzie, a w przyszłości po ukończonej szkole może jako Junior IT Specialist w jakimś wspaniałym teamie/projekcie w firmie (w Katowicach czeka na na takich dobrych informatyków-administratorów np. Capgemini, Steria, ING Services, IBM i wiele wiele innych…)

Robert Gralikowski / IBM GSDC Polska / Unix IT Specialist

Poprzedni artykułTurystyczny do Industriady 2016 trzeci krok
Następny artykułCzytam, nie czytam (2016)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.