Strona główna Konkursy Sukces COGITO na konkursie Festiwalu Śląskie Smaki

Sukces COGITO na konkursie Festiwalu Śląskie Smaki

612
0

4 czerwca w Katowicach odbyła się IX edycja Festiwalu Śląskie Smaki, w którym amatorzy, profesjonalni kucharze i uczniowie szkół gastronomicznych z całego województwa walczyli o tytuł Eksperta Śląskich Smaków i statuetkę Złotego Durszlaka. Rywalizacja była niezwykle zacięta, dlatego z dumą możemy poinformować, że reprezentanci Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych „Cogito” z Siemianowic Śląskich zdobyli drugie miejsce w kategorii szkół gastronomicznych. Daria Szary i Dawid Kostrzewski z klas trzecich o profilu technik żywienia i usług gastronomicznych przygotowali hekele na musie ogórkowym, duet zup z oberiby i bani, schab po sztygarsku podany z szałotem śląskim. Zachwycili nie tylko profesjonalnymi umiejętnościami,  ale także znajomością tradycyjnej kuchni śląskiej i potrzebną w sztuce kulinarnej kreatywnością. Wsparcia merytorycznego reprezentantom „Cogito” udzieliła  Aleksandra Duda.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.