Strona główna Wydarzenia Cogito w podniebnym świecie

Cogito w podniebnym świecie

868
0

Po raz kolejny nauczyciel przedmiotów zawodowych mgr Adam Łukasik wraz z uczniami klas hotelarskich (z innowacją pedagogiczną stewardesa/steward) i obsługi ruchu turystycznego szkolą się na lotnisku Kraków- Balice. Podczas wizyty młodzież zapoznała się ze strukturą organizacyjną lotniska oraz procedurami obowiązującymi na poszczególnych stanowiskach służby lotniskowej. Pracownicy lotniska przedstawili szczegółowe rozwiązania sytuacji problemowych, które mogą wydarzyć się podróżującym. Uczniowie, nabyli umiejętność odczytywania informacji znajdujących się na tablicach informacyjnych, poznali szczegółowo drogę odprawy pasażerów. Mieli możliwość wcielenia się w agentów handlingowych, obserwowali pracę służb celnych procedurę odprawy nadbagaży oraz bagażów nietypowych. Zapoznali się

z międzynarodowym alfabetem lotniczym obowiązującym na całym świecie.

Dzięki współpracy z lotniskiem Kraków-Balice młodzież wiedzę teoretyczną mogła przełożyć na umiejętności praktyczne.

Wkrótce nasi uczniowie odbędą lot szkoleniowy na pokładzie boeinga 737-800, szczegóły już wkrótce.