Strona główna Wydarzenia Międzynarodowe Targi Turystyczne ITB Berlin

Międzynarodowe Targi Turystyczne ITB Berlin

764
0

W dniach 08 – 12 marca 2017r. odbędą się, jak co roku, Międzynarodowe Targi Turystyczno – Hotelarskie  ITB Berlin ( skrót od Internationale Touristik Börse ), które są największą i najważniejszą tego typu imprezą na świecie skupiającą w 26 halach (160 000 m²) wystawców ze 186 krajów i regionów świata.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych COGITO po raz 17 organizuje wyjazd na ITB.

Ciekawostka: w tym roku wyjazd organizują uczniowie III klasy obsługi ruchu turystycznego.

Uczestnictwo w Targach jest nie tylko wspaniałą zabawą, ale także niepowtarzalną lekcją praktycznego wykorzystania instrumentów promocyjnych w działaniach marketingowych hoteli i biur podróży. To także wyjątkowa okazja do poznania najnowszych trendów w światowej turystyce. Uczniowie mogą zapoznać się z najnowszymi technikami stosowanymi przez rodzime biura podróży i ich zachodnich konkurentów oraz nawiązać kontakty z przedstawicielami wiodących europejskich sieci i systemów hotelowych, w których mogą ubiegać się o możliwość odbycia praktyk zawodowych.

Podczas wycieczki, oprócz udziału w targach, uczniowie zwiedzą także Poczdam oraz Berlin.

 

Termin wyjazdu:      08 – 10 marca 2017r.

Transport: autokar

Wyżywienie: 2 śniadania i 2 obiadokolacje

Zakwaterowanie: schronisko młodzieżowe; pokoje 2, 4, 6 – osobowe z własną łazienką

Program: zwiedzanie Poczdamu (Cecilienhof, Sans Souci), zwiedzanie Berlina, udział w ITB Berlin

Koszt: ok. 550zł