Strona główna Wydarzenia „Międzynarodowy Dzień Turystyki w Andach”

„Międzynarodowy Dzień Turystyki w Andach”

885

Z okazji Międzynarodowego Dnia Turystyki uczniowie klas o profilu turystycznym wybrali się w bezpłatną podróż do Ameryki Południowej, podczas której poznali najwyższy szczyt najdłuższego na ziemi masywu górskiego, czyli na Aconcaguę 6962 m.n.p.m w Andach. Podróż ta miała miejsce w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Siemianowicach Śląskich , na tę wyprawę w ten malowniczy zakątek świata zabrał nas zapalony podróżnik i muzyk pan Adam Bul. Opowiadał z wielką pasją o przygotowaniach i samej wyprawie, prezentował filmy nagrane podczas zdobywania szczytu. Podzielił się wieloma praktycznymi radami między innymi „w górach ważny jest ciężar a nie wygoda’’ zachęcał nas do aktywności fizycznej i namawiał do wędrówek górskich nie koniecznie w Andach ..’’Góry są środkiem, celem jest człowiek. Nie chodzi o to, aby wejść na szczyt, robi się to, aby stać się kimś lepszym. ” [Walter Bonatti].