Strona główna Wydarzenia Dzień Patrona w „Cogito”

Dzień Patrona w „Cogito”

879
0

Uroczyste obchody Dnia Patrona stały się już tradycją naszej szkoły. W tym roku 27 października Zbigniewowi Herbertowi poświęcono  akademię, podczas której   uczniowie klas pierwszych  zapoznali się z postacią wybitnego i cenionego poety. W akademii wykorzystano ciekawe prezentacje  dotyczące życia i twórczości Zbigniewa Herberta a dzięki interpretacji „Przesłania  Pana Cogito” wyjaśniono uczniom znaczenie nazwy naszej szkoły. Uczęszczanie do ZSP „Cogito” mobilizuje do przyjmowania refleksyjnej, a jednocześnie odważnej postawy w życiu,  zobowiązuje do  niegodzenia się na niesprawiedliwość i zło,   do podejmowania prób zmieniania świata na lepsze. Ilustracją utworu były prezentacje ukazujące niezłomnych bohaterów poświęcających życie w imię wyższych wartości. Akademię zakończyła prowadzona przez panią dyrektor Danutę Kopyczok krótka dyskusja na temat aktualności postawy moralnej, do której zobowiązuje nas Zbigniew Herbert. Program został przygotowany pod kierunkiem nauczycielek języka polskiego – Bożeny Rosickiej i Anny Musiał.

badz-wierny-idz