Strona główna Wydarzenia Lekcja na lotnisku Kraków Airport

Lekcja na lotnisku Kraków Airport

843
0

14 listopada 2016 roku uczniowie klas pierwszej i drugiej o profilu turystyczno – hotelarskim wzięli udział w niezwykłej lekcji obsługi turystycznej, która odbyła się w Międzynarodowym Porcie Lotniczym im. Jana Pawła II w Krakowie-Balicach. Zgodnie z wybranym pakietem zwiedzania uczestnicy wycieczki zapoznali się z funkcjonowaniem lotniska, przeszli pełna ścieżkę pasażera, począwszy od odprawy bagażowo-biletowej, przez kontrolę bezpieczeństwa aż po taras widokowy, skąd mogli zobaczyć startujące samoloty, a także zawodami, które można wykonywać na lotnisku. Młodzież ,,Cogito”zapoznała się z historią największego regionalnego portu lotniczego, którym jest Kraków Airport, sięgającą roku 1964, funkcjami pracowników firm handlingowych operujących na lotnisku, a także z czynnościami wykonywanymi przez obsługę naziemną oraz załogę pokładową statków powietrznych. Sympatyczne i kompetentne panie przewodniczki przybliżyły młodzieży zadania wykonywane przez Służbę Ochrony Lotniska oraz Straż Graniczną w zakresie kontroli bezpieczeństwa oraz krótko omówiły strukturę organizacyjną Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II. Uczniowie zdobyli także dodatkowe informacje na temat praktyk zawodowych, które można odbywać na lotnisku i które są często początkiem pracy zawodowej , dowiedzieli się też, jakie umiejętnościach są niezbędne w tej pracy, czyli doskonała znajomość języka angielskiego, komunikatywność i bardzo ważna umiejętność pracy w zespole. Na koniec odbył się quiz a każdy uczestnik wycieczki otrzymał drobny upominek. Ciekawe zajęcia pozwoliły połączyć wiedzę teoretyczną z praktyką oraz nabyć kolejne doświadczenie, przede wszystkim jednak zachęciły uczniów do kształcenia i podróżowania.