Strona główna Programy Europejskie Stafford – tydzień drugi

Stafford – tydzień drugi

872
0

Drugi tydzień naszych praktyk w Stafford zbliża się do końca. Pracujemy w hotelach  i pubach, m.in. Park View Hotel and Restaurant w Wolverhampton, Littleton Arms Hotel i  Bridge  House Hotel w Penkridge a także w Ox Leather Pub i Fairfild Guesthouse, Soup Kitchen Restaurant w Stafford. Główne cele  zagranicznych  praktyk, to przede wszystkim zdobycie nowych i doskonalenie  już nabytych kompetencji zawodowych, sprawdzenie dotychczas zdobytych umiejętności językowych oraz doskonalenie komunikacji w języku angielskim a także nabycie umiejętności szukania pracy w krajach Unii Europejskiej.

Od dawno wiadomo, że nie samą pracą człowiek żyje, więc  mamy również czas na zakupy oraz poznawanie miasta  a także rozrywkę. Tradycją stały  się nasze  cotygodniowe wyjścia na kręgle i billard. W sobotę 12 listopada udaliśmy się do Domu Polskiego w Stafford, jest to miejsce spotkań Polaków w tej części Wielkiej Brytanii. Byliśmy na polskiej dyskotece, z polską muzyką  oraz młodzieżą, która mieszka w Stafford i okolicy. Nie bawiliśmy się zbyt długo, bo na następny dzień  zaplanowana była wycieczka do Liverpoolu-miasta zespołu The Beatles. W niedzielę po śniadaniu wyruszyliśmy  na naszą wycieczkę Zwiedziliśmy część portowo-handlową Liverpoolu, obejmującą zabytkowe budynki  oraz doki, które zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO jako Liverpool Maritime Mercantile City. Zwiedziliśmy wspaniałe Muzeum Morskie w Dokach Alberta, gdzie niezwykłą ciekawostką są różne artefakty wydobyte z zatopionego Titanica. Odwiedziliśmy również muzeum miasta Liverpool, największe, wybudowane w ciągu ostatniego  półwiecza muzeum na Wyspach Brytyjskich.Jest to jedyne muzeum na świecie poświęcone w całości historii jednego tylko miasta.
Po wyczerpującej wycieczce,  każdy marzył tylko o odpoczynku,  tym bardziej że następny dzień,  to dzień pracy i musieliśmy wcześnie wstać.