Strona główna Wydarzenia Świąteczne kulinarne spotkanie z COGITO po raz szósty

Świąteczne kulinarne spotkanie z COGITO po raz szósty

954
0

Kontynuując tradycję Świątecznych Spotkań z Cogito gościliśmy w szkole dzieci ze Specjalistycznej Placówki Wsparcia Dziennego z Siemianowic Śląskich. W środę w godzinach popołudniowych nauczyciele mgr Bożena Trziszka, mgr Helena Kruszecka wraz z młodzieżą klasy czwartej o profilu technik żywienia i organizacji usług oraz uczennica klasy o profilu kelner zaproponowali dzieciom przygodę z gotowaniem z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Większość dzieci odwiedziła nas już kolejny raz ze swoją opiekunką Kariną Nowak. Przy świątecznie nakrytym stole zapanowała świąteczna atmosfera, dzieci ze smakiem degustowały przygotowane przez siebie i starszych kolegów potrawy. Dzieci samodzielnie ozdabiały wcześniej upieczone pierniki oraz choinki, przy tej czynności mieli niesamowite pomysły. Na naszych gości czekała niespodzianka w postaci czekoladowych mikołajów oraz maskotek. Nad całością wykonywanych przez dzieci zadań czuwali nasi uczniowie Paulina Agnieszka Machowska, Magdalena Skóra, Dawid Dąbrowski z klasy 4TIR oraz Weronika Cieślik z klasy 1TRK. Spotkanie zakończyło się miłym akcentem – wspólną fotografią. Mamy nadzieję na kolejne spotkanie przed świętami wielkanocnymi.