Strona główna Konkursy Zapach świąt (2016)

Zapach świąt (2016)

952

Od zeszłego tygodnia po szkole rozchodzi się cudowny zapach pierników. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Siemianowicach Śląskich (klasa 2a, 2b, 2c, 2d), jak co roku przed świętami Bożego Narodzenia gościli w murach „Cogito” i poznawali arkana pieczenia świątecznych pierników. Wszystkie czynności dzieciaki wykonywały pod czujnym okiem starszych kolegów i koleżanek z naszej szkoły. Po trudach wyrabiania, wałkowania ciasta, pieczenia i dekorowania przyszedł czas na degustację. Wszyscy mieli radosne miny zatem pierniki wyszły smakowicie.
Kolejną dawkę piernikowo-świątecznego zapachu dostarczyli nam uczniowie klasy 1 KC. Grupa cukierników wzięła udział w szkolnym konkursie dekorowania pierników. Przyszli adepci „słodkiego” zawodu wykazali się zmysłem artystycznym, zręcznością i pomysłowością. Jurorzy w osobach: p. Dyrektor Danuta Kopyczok, pani Renata Olszak-Flak, p. Joanna Siwczyk i uczennica klasy 2 TZ Katarzyna Wietrzykowska, jednogłośnie I miejsce przyznali Jadwidze Prauze. II miejsce zajął Adrian Kalyta, III miejsce Wioletta Klimczak, IV miejsce Wioletta Rajchert. Adrian zachwycił jurorów piernikowym sercem.
Pierniki wyglądały apetycznie a w smaku były wyborne.