Strona główna Wydarzenia Cogito blisko Senegalu

Cogito blisko Senegalu

868

W naszej szkole odbyły się kolejny raz warsztaty dot. głodu, bezpieczeństwa żywności, solidarności żywnościowej. Warsztaty prowadziła edukatorka Dobrota Egner. Uczniowie pracowali w grupach i wypracowali sposoby jak zmienić bliskie otoczenie i uświadomić je w kwestiach nie marnowania  żywności i dzielenia się oraz zmieniania nawyków. Jednym z pomysłów była lodówka – czyli miejsce gdzie można zostawiać jedzenie którego mamy za dużo i inne osoby potrzebujące mogą je sobie zabierać. Druga część spotkania polegała na poznaniu Senegalu kraju leżącego w Afryce Zachodniej nad Oceanem Atlantyckim, który ma 14 mln ludności stolicą kraju jest Dakar. Jest to kraj najbardziej demokratyczny wśród  krajów mułzumańskich na świecie. Należy do  najbiedniejszych krajów świata, kraj bardzo gościnny i kolorowy. Senegal to państwo kontrastów  gdzie  obok ekskluzywnych hoteli można znaleźć stosy śmieci. Kobiety i mężczyźni bardzo dbają o siebie są kolorowo i czysto ubrani. W szkołach klasy są 60 osobowe, wśród uczniów nie ma wagarów ponieważ edukacja ma bardzo wysoką wartość i nie wszyscy mogą chodzić do szkoły.

Dowiedzieliśmy się, że nie ma tam żadnych przepisów drogowych każdy sobie jeździ jak chce. Prezentacja była bardzo ciekawa.