Strona główna Wydarzenia Dar serca młodzieży Cogito dla hospicjum Cordis w Katowicach

Dar serca młodzieży Cogito dla hospicjum Cordis w Katowicach

702
0

Podobnie jak w poprzednich latach, również w tym roku, który został ogłoszony rokiem wolontariatu, uczniowie ZSP Cogito włączyli się w pomoc na rzecz pacjentów hospicjum Cordis w Katowicach. Jest to placówka, z którą nasza szkoła współpracuje już do bardzo dawna. Młodzież klas drugich- hotelarskiej i żywienia- pod kierunkiem Bożeny Rosickiej i Anny Ossowskiej przeprowadziła zbiórkę rzeczy przeznaczonych dla pacjentów hospicjum. Trzeba przyznać, że uczniowie Cogito wykazali się niezwykłą życzliwością, przynosząc pampersy, słodycze, owoce i środki czystości, dodatkowo upiekli też około 200 pięknie udekorowanych pierniczków z życzeniami, co spotkało się z ciepłym przyjęciem pracowników hospicjum, którzy w imieniu naszych uczniów przekazali prezenty i życzenia pensjonariuszom. Młodzież miała okazję nie tylko zobaczyć placówkę, ale również zapoznać się z jej funkcjonowaniem na specjalnie przygotowanej dla nas prelekcji. Pani Małgorzata Janicka przybliżyła uczniom ideę wolontariatu, opowiedziała o codziennej pracy w hospicjum, blaskach i cieniach tego pięknego, ale niewątpliwie trudnego zajęcia. Była to dla wszystkich niezwykła lekcja wychowawcza, która pokazała, że trzeba być wrażliwym na potrzeby innych, zwłaszcza ludzi chorych i uświadomiła nam, że trzeba tak niewiele, aby pomagać najbardziej potrzebującym.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.