Strona główna Wydarzenia Dar serca młodzieży Cogito dla hospicjum Cordis w Katowicach

Dar serca młodzieży Cogito dla hospicjum Cordis w Katowicach

929
0

Podobnie jak w poprzednich latach, również w tym roku, który został ogłoszony rokiem wolontariatu, uczniowie ZSP Cogito włączyli się w pomoc na rzecz pacjentów hospicjum Cordis w Katowicach. Jest to placówka, z którą nasza szkoła współpracuje już do bardzo dawna. Młodzież klas drugich- hotelarskiej i żywienia- pod kierunkiem Bożeny Rosickiej i Anny Ossowskiej przeprowadziła zbiórkę rzeczy przeznaczonych dla pacjentów hospicjum. Trzeba przyznać, że uczniowie Cogito wykazali się niezwykłą życzliwością, przynosząc pampersy, słodycze, owoce i środki czystości, dodatkowo upiekli też około 200 pięknie udekorowanych pierniczków z życzeniami, co spotkało się z ciepłym przyjęciem pracowników hospicjum, którzy w imieniu naszych uczniów przekazali prezenty i życzenia pensjonariuszom. Młodzież miała okazję nie tylko zobaczyć placówkę, ale również zapoznać się z jej funkcjonowaniem na specjalnie przygotowanej dla nas prelekcji. Pani Małgorzata Janicka przybliżyła uczniom ideę wolontariatu, opowiedziała o codziennej pracy w hospicjum, blaskach i cieniach tego pięknego, ale niewątpliwie trudnego zajęcia. Była to dla wszystkich niezwykła lekcja wychowawcza, która pokazała, że trzeba być wrażliwym na potrzeby innych, zwłaszcza ludzi chorych i uświadomiła nam, że trzeba tak niewiele, aby pomagać najbardziej potrzebującym.