Strona główna Konkursy Potyczki z liczbą PI w Cogito (2017)

Potyczki z liczbą PI w Cogito (2017)

806
0

Już teraz po raz kolejny zapraszamy wszystkich do udziału w akcji MARZEC POD ZNAKIEM MATEMATYKI W COGITO, która ma na celu wzbudzenie zainteresowania przedmiotem oraz odniesienie wiedzy matematycznej do doświadczeń z życia codziennego.

  • 07 marca br. (wtorek) o godz. 10.10 (4 godzina lekcyjna) odbędą się równocześnie dwa konkursy. Pierwszy z nich przeznaczony dla uczniów klas I oraz II, to IV edycja konkursu szkolnego “JĘZYK ANGIELSKI I MATEMATYKA – CO Z TEGO WYNIKNIE?”. Zakres zagadnień obejmuje angielskie i polskie nazwy figur płaskich i przestrzennych, przyborów geometrycznych oraz działań arytmetycznych na liczbach naturalnych. Drugi z nich, to konkurs przeznaczony dla uczniów klas III oraz IV “LICZBA  W ZADANIACH GEOMETRYCZNYCH“, którego zakres obejmuje standardowe zadania na obliczanie pól i objętości brył obrotowych oraz pola i obwodu koła lub wycinka kołowego.
  • Kto nie ma odwagi zmierzyć się z zadaniami konkursowymi może wykonać prezentację multimedialną, której motywem przewodnim jest “LICZBA Π”. Prezentacje na pendrivie należy dostarczyć do dnia 10 marca br. nauczycielom matematyki, a najlepsze z nich zostaną przedstawione 13 marca b.r. z okazji Międzynarodowego Święta Π.
  • 16 marca br. o godz. 9.00 (czwartek) grupa uczniów naszej szkoły przystąpi do Międzynarodowego Konkursu “KANGUR MATEMATYCZNY 2017”.

Udział w konkursach w zależności od liczby zdobytych punktów będzie premiowany ocenami z matematyki i języka angielskiego oraz nagrodami rzeczowymi.

Dotychczas szkolne konkursy matematyczne cieszyły się sporym zainteresowaniem, więc mamy nadzieję, że i w tym roku uczniowie COGITO postarają się licznie poskromić liczbę Π.

ORGANIZATORZY: mgr E. Czyrwik, mgr A. Szołtysek, mgr S. Gralikowska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.