Strona główna Konkursy Potyczki z liczbą PI w Cogito (2017)

Potyczki z liczbą PI w Cogito (2017)

993
0

Już teraz po raz kolejny zapraszamy wszystkich do udziału w akcji MARZEC POD ZNAKIEM MATEMATYKI W COGITO, która ma na celu wzbudzenie zainteresowania przedmiotem oraz odniesienie wiedzy matematycznej do doświadczeń z życia codziennego.

  • 07 marca br. (wtorek) o godz. 10.10 (4 godzina lekcyjna) odbędą się równocześnie dwa konkursy. Pierwszy z nich przeznaczony dla uczniów klas I oraz II, to IV edycja konkursu szkolnego “JĘZYK ANGIELSKI I MATEMATYKA – CO Z TEGO WYNIKNIE?”. Zakres zagadnień obejmuje angielskie i polskie nazwy figur płaskich i przestrzennych, przyborów geometrycznych oraz działań arytmetycznych na liczbach naturalnych. Drugi z nich, to konkurs przeznaczony dla uczniów klas III oraz IV “LICZBA  W ZADANIACH GEOMETRYCZNYCH“, którego zakres obejmuje standardowe zadania na obliczanie pól i objętości brył obrotowych oraz pola i obwodu koła lub wycinka kołowego.
  • Kto nie ma odwagi zmierzyć się z zadaniami konkursowymi może wykonać prezentację multimedialną, której motywem przewodnim jest “LICZBA Π”. Prezentacje na pendrivie należy dostarczyć do dnia 10 marca br. nauczycielom matematyki, a najlepsze z nich zostaną przedstawione 13 marca b.r. z okazji Międzynarodowego Święta Π.
  • 16 marca br. o godz. 9.00 (czwartek) grupa uczniów naszej szkoły przystąpi do Międzynarodowego Konkursu “KANGUR MATEMATYCZNY 2017”.

Udział w konkursach w zależności od liczby zdobytych punktów będzie premiowany ocenami z matematyki i języka angielskiego oraz nagrodami rzeczowymi.

Dotychczas szkolne konkursy matematyczne cieszyły się sporym zainteresowaniem, więc mamy nadzieję, że i w tym roku uczniowie COGITO postarają się licznie poskromić liczbę Π.

ORGANIZATORZY: mgr E. Czyrwik, mgr A. Szołtysek, mgr S. Gralikowska