Strona główna Programy Europejskie Best wishes from England, czyli ,,Cogito” w Wielkiej Brytanii

Best wishes from England, czyli ,,Cogito” w Wielkiej Brytanii

810
0

Rozpoczęła się druga połowa pobytu na praktykach uczniów drugiej klasy o profilu turystyczno-hotelarskim w Wielkiej Brytanii. Dwa tygodnie już za nami. W dalszym ciągu zdobywamy nowe umiejętności, szlifujemy język, nawiązujemy nowe kontakty, poznajemy kraj, poszerzamy horyzonty myślowe. Turyści-Julka, Martyna i Przemek – mają praktyki w Wolverhampton Art Gallery i realizują się znakomicie, co potwierdza ich opiekunka pani Marie Cooper, która w rozmowie z Bożeną Rosicką chwaliła nie tylko ich umiejętności językowe, komunikatywność, ale także życzliwość i pracowitość. Uczniowie świetnie znają już galerię, oprowadzają po wystawach zwiedzających, uczestniczą w wernisażach, przygotowują też kolejne ekspozycje, mają więc znakomitą okazję mówienia po angielsku, ale także poznania lokalnej kultury, sztuki i obyczajów. Dzięki dobrej znajomości języka nawiązali również kontakty z praktykantami z Włoch. Z kolei hotelarze zdobywają nowe doświadczenia zawodowe w miejscowych hotelach – Julia i Monika w czterogwiazdkowym hotelu Crowne Plaza Hotel w Birmingham, Kamil w A Park View Hotel w Wolverhampton, natomiast Weronika, Oliwia, Kasia i Sabina doskonalą umiejętności w hotelach w niedalekim Stafford, gdzie mieszkają u angielskich rodzin. Życie płynie nam tu spokojnie i harmonijnie w rodzinnej atmosferze. Na szczęście nie sprawdziły się nasze obawy dotyczące angielskiej kuchni. O nasze podniebienia dba pani Beata, która nie tylko świetnie gotuje, ale też opowiada nam o codziennym życiu Brytyjczyków. Pogoda angielska, a więc codziennie mamy co najmniej dwie pory roku. Poranki są zwykle jesienne, potem powoli przebija się słońce, ale na szczęście raczej nie pada i jest ciepło. Od poniedziałku do piątku mamy praktyki, natomiast w weekendy jeździmy na wycieczki. Zwiedziliśmy już Londyn i przepiękną Walię,a przed nami kolejne atrakcje .Oczywiście nie możemy zapomnieć o zakupach- niektórzy już dzisiaj mają nadmiar bagażu. Chociaż wiemy, że ostatnio wszechobecnym słowem jest Brexit, cieszymy się, że możemy korzystać z programów europejskich. To na razie tyle, wkrótce odezwiemy się znowu.

Byeeee

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.