Strona główna Wydarzenia Cogito w trosce o przyszłość uczniów

Cogito w trosce o przyszłość uczniów

1702
0
ZSP „Cogito” jest nowoczesną szkołą, która nie tylko oferuje kształcenie w atrakcyjnych zawodach, ale troszczy się o przyszłość swoich absolwentów, o to, by dobrze radzili sobie na trudnym rynku pracy. Temu celowi służyło zorganizowane 28 lutego 2017 r. spotkanie z pracodawcami, na które oprócz uczniów klas trzecich i czwartych technikum zaproszeni byli pedagodzy i doradcy zawodowi z Siemianowic Śląskich. Celem spotkania była promocja lokalnych firm, które już od wielu lat doceniają zawodowe umiejętności absolwentów „Cogito”. Ciekawe oferty pracy w branży gastronomicznej prezentowali:
  • Adrian Kaźmirek reprezentujący Zakład Piekarniczo-Cukierniczy, Handel Andrzej Ścigała,
  • Jan Stokłosa- prokurent z firmy STOKSON,
  • Anna Kaim z Zakładów Mięsnych HAM,
  • Danuta Rębacz – właścicielka Meanwhile Cafe w Teatrze Śląskim
  • Małgorzata Porwoł – przedstawicielka Cechu Producentów Żywności w Katowicach.

Znani w mieście i regionie przedsiębiorcy z wielką pasją opowiadali o swoich zawodowych doświadczeniach, udowadniając, że związana z zainteresowaniami praca daję ogromną satysfakcję. Tym wszystkim, którzy zainteresowani są pracą we własnej firmie, informacje na na temat jej założenia przekazała Katarzyna Henkel z Wydziału Spraw Obywatelskich UM Siemianowice Śląskie. Udane spotkanie z pracodawcami potwierdziło, że nauka w „Cogito” jest najlepszym sposobem na zdobycie ciekawego wykształcenia i zapewnienie sobie w przyszłości pracy, która będzie realizacją pasji.