Strona główna Konkursy Konkurs filmowy poświęcony Andrzejowi Wajdzie

Konkurs filmowy poświęcony Andrzejowi Wajdzie

869

2 marca odbył się w naszej szkole konkurs filmowy, poświęcony niedawno zmarłemu wybitnemu reżyserowi Andrzejowi Wajdzie, przygotowany przez panią Bożenę Rosicką. Wzięło w nim udział 16 uczniów, którzy wypełniali test, odpowiadając na pytania dotyczące zarówno życia zawodowego, jak i osobistego wielkiego reżysera.

Nagrodę za I miejsce zdobyła Martyna Troncik z drugiej klasy technikum o profilu turystycznym, która niemal bezbłędnie odpowiedziała na wszystkie pytania. Martyna rzeczywiście wykazała się dużą wiedzą, bo niektóre zagadnienia były szczegółowe, ale, jak sama stwierdziła, do konkursu przygotowywała się kilka dni.

Uczennicy gratulujemy wiedzy i mamy nadzieję, że podobne rozgrywki, dotyczące znajomości życia i twórczości wielkich Polaków staną się tradycją naszej szkoły.