Strona główna Wydarzenia „Wybieram Wybory” w COGITO

„Wybieram Wybory” w COGITO

1 marca 2017 r.  w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych „Cogito” odbył się etap szkolny Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym „Wybieram Wybory”, organizowanym przez Państwową Komisję Wyborczą i Krajowe Biuro Wyborcze.
Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, w sumie wzięło w nim udział 22 uczniów z różnych klas. Młodzież musiała wypełnić  test składający się  z 25 pytań dotyczących  procedur wyborczych na podstawie literatury  podanej  w regulaminie.
Były to dość trudne zagadnienia, ale mamy nadzieję, że uczestnictwo w konkursie wzmocni ich znajomość problematyki wyborczej i jednocześnie w przyszłości zaowocuje większym zaangażowaniem obywatelskim.

Poprzedni artykułCogito w trosce o przyszłość uczniów
Następny artykułKonkurs filmowy poświęcony Andrzejowi Wajdzie