Strona główna Wydarzenia Lekcja o prawach człowieka (2017)

Lekcja o prawach człowieka (2017)

910
0

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych „Cogito” uczestniczy w programie Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka „Lekcje o prawach człowieka”. Dzięki temu grupa naszych uczniów ponownie miała okazję wziąć udział w warsztatach poświęconych tej tematyce. Dzisiaj gościliśmy Pana Tomasza Wojtasika, absolwenta kursu trenerskiego HFPC, który przedstawił nam fascynującą  prezentację i poprowadził warsztaty o (anty)dyskryminowaniu. W ramach bardzo zróżnicowanych zadań wykonaliśmy między innymi test świadomego myślenia według prof. Shane Frederick’a. Poruszyło nas ćwiczenie „Krok naprzód”, w którym musieliśmy się wcielić w wylosowane postacie. Pomogło nam to uświadomić sobie jakie problemy mają ludzie inni, niż my. Zaskoczyły nas mapy świata stworzone w Chinach i w Nowej Zelandii, przedstawiające świat z innej perspektywy. Trzy krótkie filmiki pokazały jak odmienne jest postrzeganie perfekcji w różnych krajach. Dzięki dzisiejszym warsztatom zapewne pozbędziemy się pewnych stereotypów w myśleniu.

Poprzedni artykułSpotkanie z młodym pasjonatem (2017)
Następny artykułPlan lekcji (maj-czerwiec 2017)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.