Strona główna Wydarzenia Wielkanocne spotkanie z COGITO

Wielkanocne spotkanie z COGITO

993
0

Święta Wielkiej Nocy już za pasem i tradycyjnie już po raz siódmy odbyło się przedświąteczne kulinarne spotkanie z „Cogito’ przeznaczone dla dzieci ze Specjalistycznej Placówki Wsparcia Dziennego w Siemianowicach Śląskich. Tegoroczne spotkanie różniło się od spotkań poprzednich, tym razem dzieci nie przygotowywały wspólnie ze starszymi kolegami potraw świątecznych ponieważ w naszej szkole trwa remont pracowni gastronomicznych w ramach projektu podniesienia jakości kształcenia zawodowego i nie ma możliwości gotowania. Zaprosiliśmy więc podopiecznych do restauracji Ala Caffe gdzie właścicielką jest nasza absolwentka, Alicja Kowalska. Dzieci zostały poczęstowane pizzą oraz słodkim deserem. Dzięki uprzejmości właścicielki lokalu mogliśmy razem z dziećmi ozdabiać świąteczne pisanki podczas wykonywania tych czynności rozmawialiśmy o potrawach i tradycjach wielkanocnych. Dzieci i opiekunowie wyszli ze spotkania bardzo zadowoleni. Mamy nadzieję na ponowne spotkanie przedświąteczne już w nowych nowoczesnych pracowniach.