Strona główna Wydarzenia Cogito na pikniku w Biobazarze

Cogito na pikniku w Biobazarze

1026

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w niezwykłym wydarzeniu na Biobazarze w Katowicach, gdzie odbywał się piknik związany ze sprawiedliwymi bananami. Podczas spotkania mieliśmy okazję wysłuchać i obejrzeć prezentację producentek bananów z Ekwadoru Fabiolą Ramon i Lilianne Zoeteweij. Opowiadały nam o produkcji bananów i spółdzielnii ASOGUABO dzięki której mają poczucie bezpieczeństwa, stabilne ceny, modernizują gospodarstwa oraz domy i zapewniają wykształcenie dzieciom. Produkują banany z certyfikatem Fairtrade, sprzedają je w Kanadzie i w Szwajcarii. Podczas pikniku miałyśmy okazję spróbować bananów z gospodarstwa Ramony Fabioli i dowiedzieliśmy się o idei Sprawiedliwego Handlu i przygotowywaliśmy dla uczestników kawę i herbatę z certyfikatem Fairtrade. Na koniec można sobie było sobie zrobić zdjęcie z dziewczynami przebranymi za banany.