Strona główna Biblioteka Cogito z bookcrossingiem po raz szósty

Cogito z bookcrossingiem po raz szósty

998

W roku czytelnictwa nasza szkoła już po raz szósty przygotowała dla mieszkańców Siemianowic Śląskich stoisko z uwalnianymi książkami. Tym razem spotkaliśmy się na Rynku miejskim. Książki zbierane są przez bibliotekę szkolną w trakcie całego roku szkolnego. W Polsce uwolniono ich dotychczas ponad 200000. Pierwsze Święto Wolnych Książek w Polsce odbyło się 6 kwietnia 2004 roku, w dniu urodzin jednego z inicjatorów bookcrossingu. Ideą nieodpłatnego przekazywania książek jest pozostawianie ich w miejscach publicznych, jak również w miejscach celowo utworzonych, tzw. półkach bookcrossingowych (stoliki, regały, gabloty), po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej. Bookcrossing to niekonwencjonalna forma popularyzowania książki i czytelnictwa, ruchoma, wirtualna biblioteka – bez własnej siedziby, regałów, kart bibliotecznych. Udało nam się w sobotę uwolnić 302 książki z różnych dziedzin dla 85 mieszkańców. Ogólnie uwolniliśmy w ciągu 6 lat 1202 książki. Dla chętnych dzieci przygotowano stoisko z kolorowankami. W akcji pomogli nauczycielom uczniowie klasy 1THT, 1TRK oraz 1TZ. Dziękujemy im za to serdecznie!