Strona główna Biblioteka Cogito z bookcrossingiem po raz szósty

Cogito z bookcrossingiem po raz szósty

815
0

W roku czytelnictwa nasza szkoła już po raz szósty przygotowała dla mieszkańców Siemianowic Śląskich stoisko z uwalnianymi książkami. Tym razem spotkaliśmy się na Rynku miejskim. Książki zbierane są przez bibliotekę szkolną w trakcie całego roku szkolnego. W Polsce uwolniono ich dotychczas ponad 200000. Pierwsze Święto Wolnych Książek w Polsce odbyło się 6 kwietnia 2004 roku, w dniu urodzin jednego z inicjatorów bookcrossingu. Ideą nieodpłatnego przekazywania książek jest pozostawianie ich w miejscach publicznych, jak również w miejscach celowo utworzonych, tzw. półkach bookcrossingowych (stoliki, regały, gabloty), po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej. Bookcrossing to niekonwencjonalna forma popularyzowania książki i czytelnictwa, ruchoma, wirtualna biblioteka – bez własnej siedziby, regałów, kart bibliotecznych. Udało nam się w sobotę uwolnić 302 książki z różnych dziedzin dla 85 mieszkańców. Ogólnie uwolniliśmy w ciągu 6 lat 1202 książki. Dla chętnych dzieci przygotowano stoisko z kolorowankami. W akcji pomogli nauczycielom uczniowie klasy 1THT, 1TRK oraz 1TZ. Dziękujemy im za to serdecznie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.