Strona główna Konkursy Relacja z ogólnopolskich finałów „potyczek adminów” w Warszawie

Relacja z ogólnopolskich finałów „potyczek adminów” w Warszawie

1126
0

27 maja 2017 roku odbyły się finały IV edycji konkursu „Potyczki młodych adminów (2017)” w Warszawie, do których zakwalifikowała się drużyna z naszej szkoły (Marcin Wach i Mateusz Przybyła z 3TIK). Ten dzień zapamiętamy na długo, gdyż – jako szkoła – pierwszy raz znaleźliśmy się w dziesiątce najlepszych Administratorów IT ze szkół średnich w całym kraju.

Wczesnym rankiem z zapałem wyruszyliśmy pociągiem z Katowic do Warszawy Centralnej, a następnie udaliśmy się do szkoły na ulicy Wiśniowej – organizatora konkursu. O godzinie 9.00 nasi dzielni informatycy przystąpili do głównego konkursu, a chwilę po zakończeniu i krótkiej przerwie na przekąski (regenerację sił) wzięli udział w egzaminie SCA (SUSE Certified Administrator in Enterprise Linux). Marcinowi się powiodło i od dzisiaj może szczycić się tytułem Certyfikowanego Administratora Linux – a taki tytuł niełatwo zdobyć (jest to świetne praktyczne udokumentowanie posiadanej technicznej wiedzy). W tym dniu oprócz samego konkursu odbyło się wiele innych ciekawych atrakcji dla uczniów i i nauczycieli. Podczas gdy uczniowie brali udział w zawodach i egzaminach, opiekunowie nie narzekali na nudę, gdyż mieli okazję wziąć udział w praktycznych warsztatach z „Cyberbezpieczeństwa” zorganizowanych przez architekta IT pracującego w Cisco Polska (prowadzący: Pan Sebastian Pasternacki). Po pysznym obiedzie i oficjalnym ogłoszeniu wyników, w którym brali udział przedstawiciele: organizatora konkursu, SUSE Polska, Cisco Polska oraz Naczelnika Wydziału Edukacji w Warszawie, udaliśmy się na krótką wycieczkę po mieście. W drodze powrotnej na dworzec kolejowy załapaliśmy się też przez chwilę na Juwenalia organizowane przez UW 🙂 Zmęczeni po całym dniu zrelaksowaliśmy się w w cichutkim pociągu Pendolino do Katowic. Trzeba przyznać, że jak na ten jeden krótki i ciepły, sobotni dzień, wydarzyło się naprawdę wiele…

Gratulacje dla wszystkich uczestników za bardzo wysoki poziom przygotowania, dla organizatorów konkursu za profesjonalną organizację konkursu i świetną atmosferę, i oczywiście dla Cogito, że ma takich zdolnych uczniów 🙂