Strona główna Konkursy Relacja z ogólnopolskich finałów „potyczek adminów” w Warszawie

Relacja z ogólnopolskich finałów „potyczek adminów” w Warszawie

1033
0

27 maja 2017 roku odbyły się finały IV edycji konkursu „Potyczki młodych adminów (2017)” w Warszawie, do których zakwalifikowała się drużyna z naszej szkoły (Marcin Wach i Mateusz Przybyła z 3TIK). Ten dzień zapamiętamy na długo, gdyż – jako szkoła – pierwszy raz znaleźliśmy się w dziesiątce najlepszych Administratorów IT ze szkół średnich w całym kraju.

Wczesnym rankiem z zapałem wyruszyliśmy pociągiem z Katowic do Warszawy Centralnej, a następnie udaliśmy się do szkoły na ulicy Wiśniowej – organizatora konkursu. O godzinie 9.00 nasi dzielni informatycy przystąpili do głównego konkursu, a chwilę po zakończeniu i krótkiej przerwie na przekąski (regenerację sił) wzięli udział w egzaminie SCA (SUSE Certified Administrator in Enterprise Linux). Marcinowi się powiodło i od dzisiaj może szczycić się tytułem Certyfikowanego Administratora Linux – a taki tytuł niełatwo zdobyć (jest to świetne praktyczne udokumentowanie posiadanej technicznej wiedzy). W tym dniu oprócz samego konkursu odbyło się wiele innych ciekawych atrakcji dla uczniów i i nauczycieli. Podczas gdy uczniowie brali udział w zawodach i egzaminach, opiekunowie nie narzekali na nudę, gdyż mieli okazję wziąć udział w praktycznych warsztatach z „Cyberbezpieczeństwa” zorganizowanych przez architekta IT pracującego w Cisco Polska (prowadzący: Pan Sebastian Pasternacki). Po pysznym obiedzie i oficjalnym ogłoszeniu wyników, w którym brali udział przedstawiciele: organizatora konkursu, SUSE Polska, Cisco Polska oraz Naczelnika Wydziału Edukacji w Warszawie, udaliśmy się na krótką wycieczkę po mieście. W drodze powrotnej na dworzec kolejowy załapaliśmy się też przez chwilę na Juwenalia organizowane przez UW 🙂 Zmęczeni po całym dniu zrelaksowaliśmy się w w cichutkim pociągu Pendolino do Katowic. Trzeba przyznać, że jak na ten jeden krótki i ciepły, sobotni dzień, wydarzyło się naprawdę wiele…

Gratulacje dla wszystkich uczestników za bardzo wysoki poziom przygotowania, dla organizatorów konkursu za profesjonalną organizację konkursu i świetną atmosferę, i oczywiście dla Cogito, że ma takich zdolnych uczniów 🙂

Poprzedni artykułCogito z bookcrossingiem po raz szósty
Następny artykułCzytamy razem! (2017)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.