Strona główna Konkursy Młodzieżowa Prezydent z ,,Cogito”

Młodzieżowa Prezydent z ,,Cogito”

1906
0

Uczennica klasy pierwszej technikum o profilu reklama z ZSP ,,Cogito”-Aneta Liczberska- została główną laureatką konkursu ,,Mój pomysł na nowoczesne Siemianowice”, w ramach którego przedstawiła projekt dotyczący różnych sfer życia mieszkańców naszego miasta. Komisja pod przewodnictwem Prezydenta Miasta Rafała Piecha doceniła kreatywność oraz nowatorskie spojrzenie na zagadnienia związane z gospodarką, demografią, urbanizacją oraz ekologią Siemianowic Śląskich.

Nagrodą w konkursie było pełnienie funkcji Prezydenta Miasta przez jeden dzień, co stało się niezwykłym doświadczeniem dla uczennicy ,,Cogito”. Aneta miała okazję rozmawiać z Zarządem Miasta o jego pracy, dyskutować na temat podejmowanych uchwał a także uczestniczyć w ważnych wydarzeniach dnia, jak np. korowód dziecięcy, w którym brało udział około 3000 dzieci. Uczennica ,,Cogito” podeszła niezwykle poważnie do swoich obowiązków, zdobyła doświadczenie, które, mamy nadzieję, zaowocuje w przyszłości zaangażowaniem w pracę na rzecz miasta.

Dla naszej szkoły jest to duże wyróżnienie, zwłaszcza że wśród laureatów konkursu znalazła się kolejna uczennica ZSP ,,Cogito”- Julia Moczulska. Nagrodzone projekty powstawały pod kierunkiem pani Ilony Moś- nauczycielki przedsiębiorczości i reklamy.

Cieszymy się z sukcesów naszych uczniów i mamy nadzieję, że ich kreatywność oraz wiedza przysłużą się rozwojowi Siemianowic Śląskich.

mgr Bożena Rosicka