Strona główna Wydarzenia POWERKOT 2017

POWERKOT 2017

908
0

15 września uczniowie ZS Cogito mieli okazję uczestniczyć w imprezie plenerowej organizowanej z okazji przystąpienia pierwszoklasistów do społeczności uczniowskiej Cogito Family. W tym dniu odbył się chrzest i podchody połączone z turniejem sprawności zorganizowane w parku Rzęsa. W imprezie udział wzięli uczniowie klas pierwszych i drugich. Drużyny przystąpiły do realizacji zmagań sportowych w formie gry terenowej, w której udział wzięło aż 12 drużyn. Zawodnicy musieli się wykazać umiejętnościami dobrej pracy zespołowej, komunikacji, radzenia sobie z nieprzewidzianymi sytuacjami i działania pod presją czasu. Konkurencji było 7.

Stoisko 1 reprezentowała pani Agata Dykta i to ona sprawdzała umiejętność udzielania pierwszej pomocy.

Po drugiej stronie brzegu stawu Rzęsa zmagania z trudnymi, logicznymi zagadkami toczono pod czujnym okiem Pani Heleny Kruszeckiej.

Rzutem piłeczką tenisową do celu można było popisać się na 3 stoisku zorganizowanym przez Panią Izabelę Duras. Umieszczenie piłeczek w różnych punktach kartonowych okazało się sprawą niełatwą.

Lekkie zmęczenie można było złapać pokonując tor przeszkód przygotowany przez Panią Aleksandrę Pytlik w 4 punkcie zmagań klas pierwszych. Ciekawe i dość skomplikowane zmagania sportowe młodzież wykonała na czas, dzięki czemu nikomu nie było zimno J

W konkurencja kolejnej oferowaliśmy powrót do przeszłości. Pan Henryk Strokosz sprawdzał umiejętność skakania na skakance zespołowo.

Stoisko 6 to tradycyjna orientacja w terenie. Uczniowie mieli 10 minut na znalezienie odpowiedzi na 6 pytań. Rozwiązania były porozrzucane po całym parku. Punkty w tej konkurencji przyznawała pani Renata Olszak.

Ostatnią konkurencją było poszukiwanie zaginionych w lesie skarbów. Tymi skarbami były szkolne przedmioty ukryte w krzakach i pod drzewami. Osobą odpowiedzialną za to stanowisko była pani Ewa Habrajska.

Zwieńczeniem ciężkich zmagań było wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek. Pan Rafał Podlecki zadbał o to, byśmy wszyscy mogli się ogrzać i upiec wyczekane kiełbaski. Na koniec zostały ogłoszone wyniki naszych zmagań. I tu wielka niespodzianka. Chłopcy z dwóch drużyn uzyskali taki sam wynik. Nastąpiła więc dogrywka. Ich zadaniem było nazbierać jak największą ilość kasztanów. Zwyciężyli chłopcy z klasy technik reklama- grupa Jelenie. W nagrodę otrzymali puchar Powerkota, dyplom i pamiątkowe smycze COGITO. Mamy nadzieję, że wszyscy bardzo dobrze się bawili, a pierwsze klasy będą traktować naszą szkołę jak prawdziwą Family (Cogito).

Poprzedni artykułCogito i prawo wyborcze
Następny artykułUWAGA RAJD…!!! NOWE INFO !!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.