Strona główna Wydarzenia POWERKOT 2017

POWERKOT 2017

1028

15 września uczniowie ZS Cogito mieli okazję uczestniczyć w imprezie plenerowej organizowanej z okazji przystąpienia pierwszoklasistów do społeczności uczniowskiej Cogito Family. W tym dniu odbył się chrzest i podchody połączone z turniejem sprawności zorganizowane w parku Rzęsa. W imprezie udział wzięli uczniowie klas pierwszych i drugich. Drużyny przystąpiły do realizacji zmagań sportowych w formie gry terenowej, w której udział wzięło aż 12 drużyn. Zawodnicy musieli się wykazać umiejętnościami dobrej pracy zespołowej, komunikacji, radzenia sobie z nieprzewidzianymi sytuacjami i działania pod presją czasu. Konkurencji było 7.

Stoisko 1 reprezentowała pani Agata Dykta i to ona sprawdzała umiejętność udzielania pierwszej pomocy.

Po drugiej stronie brzegu stawu Rzęsa zmagania z trudnymi, logicznymi zagadkami toczono pod czujnym okiem Pani Heleny Kruszeckiej.

Rzutem piłeczką tenisową do celu można było popisać się na 3 stoisku zorganizowanym przez Panią Izabelę Duras. Umieszczenie piłeczek w różnych punktach kartonowych okazało się sprawą niełatwą.

Lekkie zmęczenie można było złapać pokonując tor przeszkód przygotowany przez Panią Aleksandrę Pytlik w 4 punkcie zmagań klas pierwszych. Ciekawe i dość skomplikowane zmagania sportowe młodzież wykonała na czas, dzięki czemu nikomu nie było zimno J

W konkurencja kolejnej oferowaliśmy powrót do przeszłości. Pan Henryk Strokosz sprawdzał umiejętność skakania na skakance zespołowo.

Stoisko 6 to tradycyjna orientacja w terenie. Uczniowie mieli 10 minut na znalezienie odpowiedzi na 6 pytań. Rozwiązania były porozrzucane po całym parku. Punkty w tej konkurencji przyznawała pani Renata Olszak.

Ostatnią konkurencją było poszukiwanie zaginionych w lesie skarbów. Tymi skarbami były szkolne przedmioty ukryte w krzakach i pod drzewami. Osobą odpowiedzialną za to stanowisko była pani Ewa Habrajska.

Zwieńczeniem ciężkich zmagań było wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek. Pan Rafał Podlecki zadbał o to, byśmy wszyscy mogli się ogrzać i upiec wyczekane kiełbaski. Na koniec zostały ogłoszone wyniki naszych zmagań. I tu wielka niespodzianka. Chłopcy z dwóch drużyn uzyskali taki sam wynik. Nastąpiła więc dogrywka. Ich zadaniem było nazbierać jak największą ilość kasztanów. Zwyciężyli chłopcy z klasy technik reklama- grupa Jelenie. W nagrodę otrzymali puchar Powerkota, dyplom i pamiątkowe smycze COGITO. Mamy nadzieję, że wszyscy bardzo dobrze się bawili, a pierwsze klasy będą traktować naszą szkołę jak prawdziwą Family (Cogito).