Strona główna Wydarzenia Uczniowie „Cogito” w Muzeum Śląskim

Uczniowie „Cogito” w Muzeum Śląskim

949

26 września 2017 r. uczniowie klasy 2 TZ pod opieką Pani Heleny Kruszeckiej i Pani Anny Musiał byli na wycieczce w Muzeum Śląskim w Katowicach. Muzeum  usytuowane na terenie byłej kopalni „Katowice” zachwyca bogatą ofertą różnorodnych ekspozycji, których nie sposób obejrzeć w mocno ograniczonym czasie. Dlatego uczniowie wybrali galerię sztuki polskiej, prezentującą m.in. takie perły polskiego malarstwa jak „Pomarańczarkę” Aleksandra Gierymskiego, „Pożegnanie z pracownią” Jacka Malczewskiego czy „Autoportret” Stanisława Ignacego Witkiewicza. Skrajne emocje  wywołały dzieła współczesnych artystów np. Zdzisława Beksińskiego, Tadeusza Kantora czy Magdaleny Abakanowicz. Uczniowie obejrzeli też wystawę „Światło historii. Górny Śląski na przestrzeni dziejów”. Wystawa ukazuje historię Śląska od najdawniejszych czasów do przełomu ustrojowego w 1989 r., nie pomijając również trudnych tematów. Uczniom szczególnie podobały się eksponaty z czasów PRL-u. Pełni wrażeń zamierzamy skorzystać z bogatej oferty Muzeum Śląskiego i zobaczyć kolejne ciekawe wystawy.