Strona główna Wydarzenia Uczniowie „Cogito” w Muzeum Śląskim

Uczniowie „Cogito” w Muzeum Śląskim

837
0

26 września 2017 r. uczniowie klasy 2 TZ pod opieką Pani Heleny Kruszeckiej i Pani Anny Musiał byli na wycieczce w Muzeum Śląskim w Katowicach. Muzeum  usytuowane na terenie byłej kopalni „Katowice” zachwyca bogatą ofertą różnorodnych ekspozycji, których nie sposób obejrzeć w mocno ograniczonym czasie. Dlatego uczniowie wybrali galerię sztuki polskiej, prezentującą m.in. takie perły polskiego malarstwa jak „Pomarańczarkę” Aleksandra Gierymskiego, „Pożegnanie z pracownią” Jacka Malczewskiego czy „Autoportret” Stanisława Ignacego Witkiewicza. Skrajne emocje  wywołały dzieła współczesnych artystów np. Zdzisława Beksińskiego, Tadeusza Kantora czy Magdaleny Abakanowicz. Uczniowie obejrzeli też wystawę „Światło historii. Górny Śląski na przestrzeni dziejów”. Wystawa ukazuje historię Śląska od najdawniejszych czasów do przełomu ustrojowego w 1989 r., nie pomijając również trudnych tematów. Uczniom szczególnie podobały się eksponaty z czasów PRL-u. Pełni wrażeń zamierzamy skorzystać z bogatej oferty Muzeum Śląskiego i zobaczyć kolejne ciekawe wystawy. 

 

Poprzedni artykułUWAGA RAJD…!!! NOWE INFO !!!
Następny artykułCogito na Kongresie Praktyków Nauki i Biznesu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.