Strona główna Wydarzenia Cogito na Kongresie Praktyków Nauki i Biznesu

Cogito na Kongresie Praktyków Nauki i Biznesu

927
0

W dniu 28 września 2017 r. uczniowie klasy 1 TRZ i 2 TRK, grupy o specjalizacji Technik Organizacji Reklamy pod opieką nauczycieli pani mgr Ilony Moś oraz pana mgr Adam Szołtyska, uczestniczyli w III Kongresie Praktyków Nauki i Biznesu.

Kongres został zorganizowany przez Wyższą Szkołę Humanitas w Sosnowcu w dniach od 27 do 29 września.

Spotkania i warsztaty odbywały się w trzech panelach tematycznych, “Sprzedaż, promocja, biznes, administracja”, “Psychologia, autoprezentacja” i “Prawo”.

Nasi uczniowie z racji obranej specjalizacji uczestniczyli w drugim panelu tematycznym, gdzie mieli możliwość zaznajomienia się z następującą tematyką:

  • “Nowa firma w nowych mediach – Danceworld by Agnieszka Kaczorowska, czyli jak skutecznie promować biznes w Internecie” – prowadzącą była pani Agnieszka Kaczorowska , aktorka, tancerka, właścicielka studia tańca.
  • “Projektowanie komunikacji z klientami w social media” – prowadzącym był dr Tomasz Bielak z Akademii Techniczno-Humanistycznej.
  • “Jak ze zbioru osób zrobić zespół?, Jak stawiać cele, by wszyscy chcieli do nich dążyć?” – prowadzącym był Szymon Hołownia.
  • “Badanie, model, test – co nauka może wnieść do budowania zespołu” – prowadzącym był dr Piotr Pilch z Akademii Leona Kuźmińskiego.
  • “Jak skutecznie występować publicznie” – prowadzącym był Maciej Orłoś.
  • “Człowiek jako marka. Strategia budowania wizerunku podczas wystąpień publicznych” – prowadzącym była pani dr Agnieszka Walecka-Rynduch z Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

Spotkanie naszych uczniów z praktykami oraz naukowcami zajmującymi się stroną teoretyczną wyżej wymienionych zagadnień dało im pewien ładunek informacji który może zaowocować w ich przyszłej pracy zawodowej, a jednocześnie być inspiracją do dalszej nauki w obranym zawodzie.

Szczególnym zainteresowaniem cieszyło się spotkanie z Szymonem Hołownią, który w sposób bardzo obrazowy na własnym przykładzie, przedstawił metody organizowania ludzi wokół określonego przedsięwzięcia tworząc z nich zgrany zespół.

 

Adam Szołtysek