Strona główna Wycieczki Turyści na „World Travel Show” w Warszawie (2017)

Turyści na „World Travel Show” w Warszawie (2017)

2473
0

Uczniowie klasy 1THT o profilu obsługa ruchu turystycznego uczestniczyli w swojej pierwszej przedmiotowej wycieczce do Warszawy. Trzydniowa podróż minęła jak jeden dzień. Młodzież miała możliwość zwiedzić Rynek Starego Miasta, Zamek Królewski, Centrum Nauki „Kopernik”, Muzeum Powstania Warszawskiego, Łazienki Królewskie, Pałac Kultury i Nauki, Plac Piłsudskiego z Grobem Nieznanego Żołnierza, Barbakan oraz Teatr Wielki. Atrakcji było co niemiara od podróży metrem, przez niezwykłe eksponaty Zamku, Muzeum, Centrum Nauki po wieczorne spacery na Plac Zamkowy. Ukoronowaniem wycieczki był pobyt na WORLD TRAVEL SHOW w Nadarzynie. W czterech pawilonach wystawowych uczniowie mieli okazję spotkać się z podróżnikami, między innymi z Wojciechem Cejrowskim, Jankiem Melą, Aleksandrem Dobą. Do odwiedzenia swoich krajów zapraszali przedstawiciele Meksyku, Indonezji, Węgier, Czarnogóry, Indii, Kazachstanu, Uzbekistanu, Kuby, Japonii, Panamy, Maroka itd. prezentując regiony turystyczne, muzykę, tradycyjny taniec i regionalną kuchnię. Nie zabrakło również stoisk polskich regionów turystycznych. Każdy mógł znaleźć coś miłego dla siebie: wystawy fotografii i literatury podróżniczej, spotkania z podróżnikami, pływanie na desce, zwiedzanie jachtów, kamperów, wykonywanie zdjęć aparatami firmy Nikon, udział w pokazach judo i karate, modeli samochodów zdalnie sterowanych, warsztatach artystycznych, pokazach filmów, wziąć udział w konkursach z nagrodami. Jedno jest pewne- jeszcze tu kiedyś wrócimy!